Wiadomości z Piekar Śląskich

XLVI sesja Rady Miasta

  • Dodano: 2022-01-28 06:30, aktualizacja: 2022-01-27 23:32

W dniu 27 stycznia odbyła się XLVI sesja Rady Miasta Piekary Śląskie.

Radni rozpatrywali raport z realizacji "Programu Ochrony Środowiska dla miasta Piekary Śląskie na lata 2017-2020 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2024”, podjęli też uchwałę o wyrażeniu stanowiska w sprawie uruchomienia linii metropolitarnych na terenie GZM w celu poprawy skomunikowania Piekary Śląskich z innymi miastami. Obrady odbyły się w trybie zdalnym.

Przebieg

Sesja rozpoczęła się od pożegnania i podziękowania za owocną współpracę Komendantowi Miejskiemu Policji w Piekarach Śląskich podinsp. Robertowi Klimkowi oraz jego zastępcy mł. insp. Kamilowi Gaborowi.

Prezydent Sława Umińska-Duraj przedstawiła, też radnym nowego prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Piekarach Śląskich, w osobie Marka Grochowskiego, jednocześnie życząc mu sukcesów na obejmowanym stanowisku. Pożegnano również i podziękowano za dotychczasową współpracę odchodzącemu wiceprezesowi Januszowi Pasternakowi.

W trakcie sesji podjęto też uchwały dotyczące “Lokalnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w rodzinie w Piekarach Śląskich na rok 2022” czy też przystąpienia do realizacji projektu pn. “Śląskie. Przywracamy błękit” Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego w ramach programu LIFE Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA).

Szczegóły dotyczące poszczególnych uchwał, którymi zajmowała się podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nagranie z sesji zostanie udostępnione na stronie piekary.pl po dodaniu napisów zapewniających dostępności cyfrową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również