Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakład Gospodarki Komunalnej skontroluje stan segregacji odpadów w domach jednorodzinnych

  • Dodano: 2020-09-10 06:30, aktualizacja: 2020-09-09 20:59

Zakład Gospodarki Komunalnej od miesięcy prowadzi kontrole w budynkach wielorodzinnych. Teraz nadszedł czas na działania kontrolne w zabudowie jednorodzinnej.

ZGK już od dłuższego czasu stara się zwrócić uwagę mieszkańców na problem utrzymania czystości w przestrzeni miejskiej. Szczególnie istotnym staje się zagadnienie segregacji odpadów "domowych". Gdy nauczymy się we właściwy sposób prowadzić selektywną zbiórkę śmieci wytworzonych przez nasze gospodarstwa domowe, korzyści skali przełożą się na stan całego miasta. O tym, jak udała się edukacja na temat świadomości w sposobie gromadzenia odpadów, przekonamy się już niebawem.

Spółka ZGK na bieżąco stara się monitorować placyki śmieciowe przy budynkach wielorodzinnych. Od zmiany zasad odbioru odpadów wprowadzonych na początku roku, widać znaczne postępy,  ale w dalszym ciągu jest jeszcze wiele do poprawy. Wielu mieszkańców przywykło już do segregacji. Teraz najwyższy czas przyjrzeć się zabudowie jednorodzinnej. Przedstawiciele ZGK są jednak dobrej myśli, gdyż zasady selektywnej zbiórki odpadów dla domów jednorodzinnych wprowadzone zostały już w minionych latach i szybko zostały przyjęte przez mieszkańców. O tym, gdzie i co należy wrzucać, ZGK informuje na bieżąco poprzez kolportaż ulotek, rozwieszanie plakatów, czy poprzez stronę internetową.

W minionych miesiącach zmianie uległy sposoby gromadzenia bioodpadów i odpadów zielonych

Teraz ZGK rozpoczyna monitoring w terenie, by zwrócić uwagę na to, w jaki sposób w budynkach jednorodzinnych gromadzone są odpady "domowe". Na podstawie dokumentacji fotograficznej potwierdzona zostanie jakość sortowanych odpadów, a o ewentualnych nieprawidłowościach mieszkańcy będą informowani na bieżąco. ZGK przypomina, iż brązowe worki przeznaczone są jedynie do wywozu pozostałości roślin, traw i ziemi. Do brązowych pojemników, natomiast należy wrzucać odpady biodegradowalne, takie jak: żywność, fusy, odpady zwierzęce i roślinne. Kto jeszcze nie zaopatrzył się w odpowiednie pojemniki, bądź specjalistyczne worki, odsyłamy do strony internetowej www.zgk.piekary.pl, gdzie można zapoznać się ze szczegółową ofertą asortymentu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również