Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Zapraszamy do świętowania 11. listopada

  • Dodano: 2013-11-04 10:45

Msza święta w piekarskiej Bazylice, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych bohaterów i koncert „Retromania” w Miejskim Domu Kultury – tak wyglądać będą w Piekarach Śląskich obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości. 11. listopada zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania.

11. listopada to dla wszystkich Polaków dzień szczególny, dzień pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny i wszystkich tych, którzy dla jej wolności poświęcili swoje życie. To wyjątkowe wydarzenie, będziemy, jak co roku, świętować także w naszym mieście.

O 10.00 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny odprawiona zostanie uroczysta, koncelebrowana Msza Święta w intencji ojczyzny. Bezpośrednio po mszy uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie, znajdujący się w parku u zbiegu ulic Bytomskiej i Generała Ziętka. Tam o 11.10 rozpocznie się składanie kwiatów, w którym, tradycyjnie, uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta, delegacje podmiotów i spółek miejskich, szkół, domów kultury, harcerzy, lokalne organizacji politycznych, związków zawodowych i wielu innych instytucji.

Natomiast o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się koncert „Retromania. Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Spektakl będzie gratką dla miłośników polskiej piosenki, zwłaszcza pasjonatów okresu międzywojennego. Młodzi artyści oddają styl i atmosferę tamtych lat, wcielając się w postaci dam w stylu glamour i wytwornych dżentelmenów. Nie zabraknie największych, znanych dzisiaj wszystkim przebojów – „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Ta ostatnia niedziela”, czy „Na pierwszy znak”. Wstęp na koncert jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.