Wiadomości z Piekar Śląskich

Znamy laureatów I etapu konkursu plastycznego!

  • Dodano: 2018-05-30 11:00

29 maja w siedzibie piekarskiej Policji rozstrzygnięto I etap konkursu plastycznego „Kolorowe Piekary”.

Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Piekary Śląskie, piekarski oddział Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej oraz WOPR. Aktualnie trwa II etap konkursu, w którym swoimi umiejętnościami mogą wykazać się uczniowie klas I-III piekarskich szkół podstawowych.

Konkurs “Kolorowe Piekary” skierowany jest do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie dziecięcej kreatywności i umiejętności, ale przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa, zarówno podczas wypoczynku nad wodą, jak i na drogach. Dzieci dowiadują się także, jak prawidłowo dbać o środowisko oraz do czego zobowiązany jest każdy mieszkaniec naszego miasta. Zadaniem konkursowym jest pokolorowanie zestawu 5 edukacyjnych kolorowanek, przygotowanych przez organizatorów.

I etap konkursu spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem przedszkolaków. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała trzech zwycięzców:

  • I miejsce – Alicja Mędzikowska (Miejskie Przedszkole nr 7)
  • II miejsce – Mateusz Pytlik (Miejskie Przedszkole nr 12)
  • III miejsce – Marcelina Lendzion (Miejskie Przedszkole nr 7)

Laureaci I etapu konkursu odebrali gratulacje, nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Prezydent Miasta Piekary Ślaskie Sławy Umińskiej-Duraj oraz Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Piekarza – Przewodniczącego komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali także drobne upominki i słodkości.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-III piekarskich szkół podstawowych do udziału w trwającym II etapie konkursu. Więcej informacji, jak i regulamin można znaleźć w zakładce konkursu, pod adresem: piekary.pl/kolorowe-piekary.


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również