Wiadomości z Piekar Śląskich

Co należy wiedzieć o produkcji seryjnej?

  • Dodano: 2022-12-12 10:30

Na pewno każdy z nas spotkał się z czymś takim jak produkcja seryjna. Niby coś tam słyszeliśmy, ale gdyby ktoś nas poprosił o jej zdefiniowanie, to moglibyśmy mieć problem i to niemały. Pora poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z tym, czym jest produkcja seryjna. Nie ma co zwlekać. Zaczynajmy.

Czym jest produkcja seryjna?

Produkcja seryjna (jak sama nazwa wskazuje) polega na wytwarzaniu serii wyrobów, które to produkowane są w taki sam sposób. Sposób ten absolutnie niczym nie może się różnić. Poszczególne części się przemieszczają w procesie produkcyjnym pomiędzy kolejnymi stanowiskami produkcyjnymi. Pozostają one cały czas w ruchu. Tak właśnie wygląda produkcja seryjna. Nie należy mylić w żadnym wypadku produkcji seryjnej z produkcją masową. Niestety wiele osób pojęcia te stosuje zamiennie i jest to duży błąd.

Czym zatem się różni produkcja seryjna od produkcji masowej? Rzeczywiście obie te produkcje mają wiele podobieństw. Jednak różnica również się pojawia. W przypadku masowej produkcji wytwarzanie wszelkich elementów odbywa się w ciągły sposób. Z kolei przy produkcji seryjnej wytwarzana jest jedynie konkretna seria towarów. Później mamy do czynienia z przestojem.

Po zatrzymaniu wszelkie maszyny zostają przygotowane do produkowania już całkiem innych elementów. W przypadku produkcji masowej danej maszyny są tylko i wyłącznie dedykowane konkretnej produkcji. Nie może być inaczej.

Warto także zaznaczyć, że produkcja seryjna może być podzielona dodatkowa na pewne podkategorie. Wyróżnia się bowiem produkcję jednorazową, rytmiczną, nierytmiczną, a także powtarzalną. Można się także spotkać z podziałem na bezpośrednią liczbę wyrobów produkowanych. Można mówić o produkcji wielkoseryjnych, średnioseryjnych, a także małoseryjnej.

Jaka firma zajmuje się produkcją seryjną?

Gdy interesuje nas produkcja seryjna, to musimy znaleźć firmę, która takową produkcję oferuje. Żadna osoba fizyczna takowej usługi nie oferuje, a więc wybór musi paść na odpowiednią firmę. Dobrą i polecaną firmę możemy na pewno rozpoznać po jej opiniach. Dobre firmy wyróżniają się znaczną większością opinii pozytywnych. Z kolei firmy, które powinniśmy skreślić z listy firm, które bierzemy pod uwagę to te, które mają na swojej karcie opinii sporo opinii negatywnych.

Polecaną przez chyba wszystkich firmą jest https://sigern.pl/. Co oferuje nam ta firma? Okazuje się, że oferta firmy tej jest naprawdę szeroka. Jest to nie tylko produkcja seryjna elementów ze stopów aluminium metodą wtrysku, produkcja seryjna elementów wykonanych z tworzysz sztucznych również metodą wtrysku, a także budowa oraz projektowanie form wtryskowych.

Nie można zapomnieć o modelowaniu wizualnym i technologicznym 3D. W ofercie firmy można także znaleźć wytwarzanie prototypów, które są w pełni funkcjonalne. Do tego wszystkiego dochodzi produkcja modułowych taśmowych przenośników, a do tego produkcja oprzyrządowaniu do maszyn, które pakują w technologii MAP. Na pewno w ofercie tej firmy można znaleźć usługę, z której mamy zamiar skorzystać.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.