Wiadomości z Piekar Śląskich

Czy warto inwestować w fit catering dietetyczny?

  • Dodano: 2022-11-28 07:00, aktualizacja: 2022-11-28 07:19

Fit catering uważany jest przez niektórych za fantazję naiwnych ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. Przecież zawsze można przyrządzić posiłek w swoim zaciszu domowym, prawda? Czas to jednak nieodłączony przeciwnik każdego człowieka, niezależnie od jego wieku, a gotowanie to sztuka, która potrzebuję długoterminowej atencji. Pobudka, prysznic i zerkając na zegarek uświadamiasz sobie, że pozostało Ci 5 minut do wyjścia, aby tym razem znowu nie spóźnić się do pracy/szkoły.

Nic się przecież jednak nie stało, wystarczy podskoczyć do osiedlowego sklepu po szybkie śniadanie na wynos. Jako epizod pewnie i jest to świetny początek dnia, jednak z przepływem kolejnych dni odczuwać to będziemy na portfelu, a z pewnością na odkładających się kilogramach. Jeżeli odczuwasz takie problemy każdego dnia i nie masz czasu aby przyrządzić porządne śniadanie, obiad, a kolacja to resztki pozostawione w szafce - zainwestuj w catering dietetyczny. Dowiedz się o nim więcej w dalszej części artykułu.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa Kielce posiada wiele zalet, jednak często przedstawia się nią tylko od złej strony. Szkoda tylko, iż ludzie mówiący o jedzeniu pudełkowym tak naprawdę nie mieli z nimi nic do czynienia. Dobrze wiemy wszakże, że najlepiej się wypowiedzieć gdy się o niczym nie ma pojęcia. Zatem jakie są zalety tej diety pudełkowej?

- Po pierwsze to z pewnością wygoda. Każdego dnia otrzymujemy pod nasze drzwi przesyłkę z pożywieniem na cały dzień. Gdy wstajemy o poranku mamy już przygotowane śniadanie, przyrządzone drugie śniadanie do zjedzenia w przerwie w pracy, po czym wracając do domu nie musimy już myśleć o tym co znowu trzeba zrobić na ten obiad czy kolację. Większość problemów jakie witają nas każdego dnia i podnoszą nam ciśnienie, po prostu znika,

- Oszczędność czasu. Wydawać się może na pierwszy rzut oka, iż gotowanie zajmuję niewiele czasu. Pokroić składniki, wrzucić na patelnie i gotowe. Aby jednakże zrobić posiłek musimy kupić do niego składniki. A wiąże się to z staniem w korkach, chodzeniem co najmniej godzinę po sklepowych pułkach a na koniec musimy nie dość, że stać w ogromnej kolejce to te produkty zanieść do domu i rozpakować. W takim wypadku przygotowanie obiadu trwa co najmniej z dwie godziny. Natomiast wybierając catering dietetyczny z dostawą otrzymujemy o poranku wszystkie nam potrzebne posiłki dnia,

- Gdy idziemy na zakupy, nawet wcześniej przygotowując listę zawsze wrzucimy coś do kosza od serca. Kończąc w trzycyfrową sumą na paragonie, zatem argument o oszczędności gotowania w domu nie jest do końca prawdziwy

- Wspiera nasze zdrowie i chroni planetę. Robiąc duże zakupy zawsze wystawiamy się nad ponadprogramowy konsumpcjonizm. Nawet jeżeli nie chcemy i tak część zakupionych produktów pójdzie do kosza. Firmy cateringowe nas przed tym chronią. Tak samo inwestując w catering dietetyczny możemy wybrać posiłki, które będą odpowiadały naszym preferencjom. W sklepie czasami ciężko znaleźć produkty wege czy bez glutenu. Jeżeli chcesz też liczyć kalorię fit catering wszystko za Ciebie przygotuję, iż będziesz miał pewność do jednego makro składnika.

Czy catering dietetyczny jest tani?

Decydując się na dietę pudełkową warto przestudiować sobie wszystkie swoje wydatki na żywność, jeśli powyższe argumenty nadal nie przekonują Cię do wyboru, matematyka z pewnością to zrobi. Dodatkowo jak chcesz obliczyć wartość spędzonego czasu w kuchni. Dla niektórych może być to oczywiście relaksujące, jednak większość nie przepada za staniem przy garach. W tym czasie, którym poświęcił byś na gotowanie, możesz spędzić w przyjemniejszy sposób. Spacer, film czy będziesz miał więcej czasu na swoje hobby. Dodając jeszcze paliwo, aby udać się na zakupy, wysokość rachunków za prąd, wodę i śmieci będzie to wynik około 1200 zł. Wybierając catering dietetyczny, wydasz o wiele mniej na żywność, a do tego będziesz miał zbilansowany posiłkowo cały dzień.

Czy warto więc wybrać tanią dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa to super rozwiązanie do każdego zabieganego człowieka. Wygoda w zdrowych posiłkach. Czy można chcieć więcej?

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.