Wiadomości z Piekar Śląskich

Fluiconnecto - niezawodne rozwiązania dla przemysłu morskiego

  • Dodano: 2019-10-03 11:15

Przemysł morski wymaga dostarczenia niezawodnych komponentów hydraulicznych o doskonałych parametrach pracy i rozbudowanym potencjale. Układy te - z racji specyfiki konstrukcji statków i okrętów - muszą funkcjonować nawet w trakcie silnych sztormów, a co za tym idzie, również przeciążeń.

Fluiconnecto - technologia dla przemysłu morskiego

Marka Fluiconnecto specjalizuje się w produkcji komponentów, wykorzystywanych w budowie układów hydrauliki okrętowej. Oferta ta opiera się na trzech filarach:

1.    Przewody i wysokociśnieniowe połączenia hydrauliczne - to ogół komponentów, które są odpowiedzialne za odpowiednie ukierunkowanie wektora sił oddziaływania płynu roboczego. Z racji specyfiki konstrukcji okrętowych, są to elementy odporne na działanie bardzo wysokich ciśnień. Zaliczamy do nich między innymi złącza pierścieniowe, rury precyzyjne, złącza hydrauliczne a także wszelakie oprawki i połączenia stalowe.

2.    Elementy składowe zaawansowanych układów hydraulicznych - to urządzenia pełniące aktywną i pasywną rolę w obwodach ciśnieniowych. Mamy tu na myśli zarówno instalacje generujące ciśnienie (pompy, cylindry), jak i elementy wykonawcze (siłowniki). Istotną część tego typu rozwiązań stanowią również elementy sterowe i zabezpieczające, takie jak chociażby elektrozawory, filtry czy przełączniki wysokociśnieniowe.

3.    Węże hydrauliczne (przesyłowe) - to elementy obwodu hydraulicznego, które odpowiedzialne są za przesył płynu roboczego i innych substancji czynnych. Firma Fluiconnecto zadbała o to, by były one dostosowane do przesyłu określonych materiałów sypkich i ciekłych, zapewniając jednocześnie maksymalną odporność na wygięcie i pękanie.

Specyfikacja techniczna a warunki morskie

Marka Fluiconnecto dokłada wszelkich starań, aby jej produkty spełniały wszystkie założenia, związane z funkcjonowaniem na pokładzie statków i okrętów. Oznacza to, że wszystkie elementy narażone na działanie wilgoci, są pokryte specjalną warstwą antykorozyjną. Co więcej, rozwiązania oferowane przez Fluiconnecto posiadają specjalne certyfikaty, zaświadczające o ich prawidłowym i bezawaryjnym funkcjonowaniu w warunkach morskich (np. ABS, KRS, LR i RINA).

Fluiconnecto realizuje również szereg usług dla transportu morskiego, takich jak regeneracja komponentów hydraulicznych, płukanie i czyszczenie instalacji a nawet wymiana komponentów siłowych i znakowanie przewodów hydraulicznych.

Fluiconnecto to firma, która realizuje bardzo szerokie kompendium usług na rzecz firm zajmujących się transportem morskim. Co więcej, jest ona jedną z najbardziej uznanych marek na tym rynku.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.