Wiadomości z Piekar Śląskich

Idealna ławeczka do ćwiczeń

  • Dodano: 2018-12-06 08:00, aktualizacja: 2018-12-06 08:10

Ławka treningowa jest podstawowym wyposażeniem każdej siłowni, zarówno domowej, jak i profesjonalnej. Można na niej ćwiczyć różne partie mięśni, a także wykonywać treningi siłowe. Co więcej, dzięki akcesoriom dodatkowym można łatwo rozszerzyć funkcjonalność sprzętu. Do wyboru są różne rodzaje ławeczek, dlatego warto poznać ich właściwości.

Ławeczki treningowe – rodzaje
Najpopularniejsza ławeczka do ćwiczeń to model prosty i płaski. Nie posiada regulacji, a podstawa oparta jest o podłogę. Powierzchnia takich ławeczek zawsze jest równoległa do podłoża. Można na nich wykonywać podstawowe ćwiczenia. Niektóre modele ławeczek mają regulację, dzięki czemu mogą być ustawione zarówno prosto, jak i pod skosem. Takie ustawienie pozwala na efektywne ćwiczenie mięśni brzucha. Niektóre ławeczki skośne można złożyć – to idealne rozwiązanie dla domowej siłowni.

Regulowana ławeczka do ćwiczeń może też posiadać dodatkowe linki, uchwyty czy różnego rodzaju akcesoria. Taka ławka daje możliwość trenowania różnych partii mięśni – można na niej wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, brzucha, czy rąk. Najbardziej wielofunkcyjna oraz rozbudowana jest ławeczka treningowa pod sztangę. Jest to model, na którym można trenować wszystkie partie ciała, a także ćwiczyć ze sztangą. Jednak zajmuje dość dużo miejsca, dlatego wymaga sporo przestrzeni.

Akcesoria dodatkowe do ławeczek treningowych
Do każdej ławeczki treningowej można dokupić dodatkowe akcesoria, które rozszerzą jej funkcjonalność. Najchętniej kupowanym dodatkiem jest modlitewnik, przeznaczony głównie do ławeczek pod sztangę. Umożliwia on trenowanie mięśni ramiom. Bardzo przydatne jest także specjalne miejsce na hantle, pozwalające na przechowywanie ich w pobliżu ławeczki.

Kolejnym dodatkiem, który warto dokupić, jest dźwignia. To sprzęt, dzięki któremu na ławeczce można trenować również mięśnie nóg. Do ławeczek prostych, pod sztangę oraz regulowanych można dokupić linki do ćwiczeń. Są one bardzo przydatne, ponieważ pozwalają urozmaicić treningi mięśni rąk. Dzięki linkom ćwiczenia tych partii mięśniowych są zdecydowanie bardziej efektywne.