Wiadomości z Piekar Śląskich

Jakie ubezpieczenia warto posiadać?

  • Dodano: 2017-09-04 11:15

OC to podstawa, ale czy to jedno, obowiązkowe ubezpieczenie wystarczy, żeby nie martwić się konsekwencjami możliwych wypadków, awarii, kolizji i innych zdarzeń, które mogą doprowadzić do obniżenia wartości lub całkowitej utraty auta? Zdecydowanie nie, dlatego zapraszamy na krótki przegląd ubezpieczeń. Dowiedz się, jakie polisy oprócz OC warto posiadać.

Autocasco

AC to obok OC najczęściej kupowane w Polsce ubezpieczenie komunikacyjne. Nie bez przyczyny, ponieważ zapewnia najbardziej wszechstronną ochronę. Dzięki autocasco z pozytywnym skutkiem możesz starać się o odszkodowania przy praktycznie dowolnej szkodzie, nawet jeśli została spowodowana przez Ciebie. AC obejmuje także zdarzenia losowe, akty wandalizmu i kradzieże, sprawiając, że nie trzeba się martwić o utratę i zniszczenie samochodu.

Chyba nie ma kierowcy, który nie chciałby posiadać autocasco dla swojego auta, ale nie zawsze jest to możliwe. Wiele towarzystw wprowadza ograniczenia dotyczące wieku i/lub wartości pojazdu – jeśli samochód jest stary (więcej niż 10 lat) lub tani (warty mniej niż 10 tys. zł), mogą pojawić się trudności z wykupieniem autocasco. Polisę AC dostosowaną do Twoich wymagań pomoże znaleźć strona najtańsze-autocasco.pl.

Assistance

Assistance to elastyczne ubezpieczenie, z którym nie martwisz się, że podczas dalekiego wyjazdu samochód ulegnie awarii lub zniszczeniu, a Ty będziesz zdany sam na siebie. Posiadając aktualne assistance, możesz liczyć na pomoc mechanika, który w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego przyjedzie na miejsce awarii, stłuczki, kolizji czy wypadku i w miarę możliwości naprawi samochód. Jeśli okaże się to niemożliwe, na koszt towarzystwa zostaniesz przetransportowany do celu lub domu, otrzymasz nocleg oraz wsparcie informacyjne i w razie konieczności także medyczne.

Assistance występuje w różnych wariantach. Możesz je wykupić zarówno na cały rok, o ile często wybierasz się w dalekie trasy, jak i na kilka dni, np. na wakacyjny wyjazd w góry czy nad morze. Przy wyborze polisy kieruj się nie tyle ceną, ile przede wszystkim zakresem ochrony. Dobre assistance z łatwością znajdziesz przez Internet, podobnie jak OC online.

NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może przydać się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, kiedy w wyniku zdarzenia drogowego dochodzi do poważnych obrażeń cielesnych lub psychicznych albo śmierci. Warto dmuchać na zimne i nie obawiać się, że w razie utraty zdrowia lub życia bliscy i rodzina pozostaną z niczym. Dużą zaletą NNW jest elastyczność – zmniejszając lub zwiększając sumę ubezpieczenia, można niemal dowolnie manipulować wysokością składki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.