Wiadomości z Piekar Śląskich

Maski do dłoni - jak zadbać o prawidłową pielęgnację?

  • Dodano: 2023-02-06 11:00

Dłonie są stale narażone na wilgoć, zimno czy na działanie wszelkich chemicznych środków czystości. Sam nieestetyczny wygląd to jedno, jednak z czasem możemy doświadczać również szczypania oraz pieczenia skóry. Aby temu zapobiec, powinniśmy wprowadzić kompleksową pielęgnację dłoni. Jak maski wpływają na stan skóry dłoni?

Maski do dłoni - skuteczniejsze niż kremy?

Maski do dłoni to zazwyczaj treściwe i gęste produkty. Ich działanie natomiast jest znacznie intensywniejsze niż w przypadku stosowania kremów do rąk. Wielką ich zaletą jest moc składników odżywczych, jakie mogą wchłonąć się w naszą skórę. Jednak, aby efekt ten uzyskać, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie. Warto zwrócić także uwagę na porę dnia, gdyż im dłużej utrzymamy maskę na dłoniach, tym więcej produktu się wchłonie. Dlatego najlepiej nakładać grubszą warstwę na noc i ewentualne pozostałości zmyć po przebudzeniu.

Ciekawe rozwiązanie to maski w postaci rękawiczek, które są nasączone substancjami aktywnymi. Jest to idealna alternatywa dla kremowych formuł powszechnie stosowanych masek. Dzięki temu nie musimy wyciskać produktu z opakowania. Dodatkowym elementem usprawniającym wchłanianie składników odżywczych będą bawełniane rękawiczki. Ciepło, jakie wytwarzają, pozwoli na aktywizację substancji czynnych w masce. Ponadto z pomocą tego gadżetu nie spotkamy się z pozostałościami kosmetyku na pościeli czy ubraniu.

Jak przygotować dłonie?

Skóra dłoni każdego dnia jest narażona na działanie niekorzystnych dla niej czynników, w tym wahań temperatury, wilgoci, detergentów czy pracy fizycznej. To przyczynia się do częstych uszkodzeń wierzchniej warstwy skóry. Z tego powodu należy szczególnie dbać o jej zdrowie. Mowa tu nie tylko o odżywianiu się i myciu rąk, aby pozostały jak najdłużej czyste. Takie podstawowe działania, to minimum, jakie powinniśmy utrzymywać. Ważna jest również kompleksowa pielęgnacja, która składa się z kilku kroków. Jednym z nich jest korzystanie z masek do dłoni, ale zanim po nie sięgniemy, należy przygotować skórę dłoni, do takiego zabiegu, aby w pełni wchłaniała odżywcze substancje.

Peeling to pierwszy etap dbania o dłonie. Po dokładnym umyciu ich mydłem warto nałożyć niewielką ilość tego produktu i zacząć delikatny masaż. Warto w tym przypadku wykonywać spokojne okrężne ruch przez kilka minut. Zabieg ten może nam pozwolić także na chwilę relaksu i skupienie się na strukturze naszych dłoni i ich interakcji z drobinkami powoli się po nich przesuwającymi. Za atuty stosowania peelingu przed założeniem maski na dłonie można uznać:

  • złuszczenie martwego naskórka;

  • usuwanie zanieczyszczeń;

  • poprawienie kolorytu;

  • poprawienie krążenia;

  • wygładzenie skóry.

Po zakończonym rytuale masowania korzystnie jest sięgnąć po krem do rąk. Warto dostosować go zarówno do maski, jaką później nałożymy, jak i do potrzeb naszej skóry dłoni. Mamy szeroki wybór produktów, które pomogą nam wszelakimi problemami, jakie na co dzień stoją na przeszkodzie do zdrowia naszych dłoni.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.