Wiadomości z Piekar Śląskich

Na co możesz liczyć wzywając pomoc drogową?

  • Dodano: 2017-04-03 09:30

Wybierasz się w dłuższą podróż i wszyscy dookoła doradzają Ci, byś wziął ze sobą wizytówkę pomocy drogowej? Pewnie kręcisz głową. Przecież niejeden raz już siadasz za kółkiem, więc po co masz korzystać z usług takiej firmy. Okazuje się, że możliwości może być naprawdę dużo.

Awaryjne otwieranie pojazdów

Nie trzeba być bardzo roztrzepanym, żeby zatrzasnąć swoje kluczyki w aucie. Wtedy niestety, ale nie masz żadnego dostępu do swojego samochodu. Chyba, nie okażesz się na tyle zdesperowany, żeby wybijać szybę? Wystarczy pośpiech, lekka nieuwaga, głowa zajęta myślami o zupełnie czymś innym, a nawet stres. Zdarzyło Ci się szybko jechać do domu, bo otrzymałeś telefon, że coś dzieje się niedobrego? Takich powodów zatrzaśnięcia samochodu jest bardzo dużo. Nie mówiąc już o tym, że jeszcze więcej mamy do czynienia z powodami, które przyczyniają się do zgubienia kluczyków...

Nie czas jednak na to, żeby zastanawiać się nad tym, z jakiego powodu nie możesz dostać się do swojego auta. Najważniejsze jest teraz to, żeby móc się do niego jak najszybciej dostać. Właśnie w tego typu okolicznościach, możesz wzywać pomoc drogową. Najlepiej oczywiście jest wezwać pomoc, do której będziesz miał całkowite zaufanie, a także która działa przez całą dobę. Chyba nie chcesz spędzić pod swoim autem wielu godzin w oczekiwaniu na fachowca. Taką firmą, która szybko rozwiąże Twój problem, jest między innymi - pomoc-drogowa-katowice.pl. Przede wszystkim fachowcy, którzy przyjadą na miejsce zdarzenia, na pewno posłużą się jak najmniej inwazyjnymi sposobami, żeby dostać się do auta. Do jednych ze sposobów zaliczają się nawet symulacyjne klucze. Wszystko będzie jednak zależeć od modelu samochodu. Do niego wtedy zostaną dostosowane odpowiednie rozwiązania.

Awaryjne uruchamianie pojazdów

Z różnych nieznanych przyczyn, może dojść również do tego, że nasze auto po prostu nie będzie chciało ruszyć z miejsca. Takie auto oczywiście nie będzie chciało ruszyć bez przyczyny. Jednak, jeżeli ktoś za bardzo nie zna się na motoryzacji, to niestety nie będzie w stanie samodzielnie ocenić, jak szybko to naprawić. Znowu nie pozostaje nam nic innego, by jak najszybciej wezwać pomoc drogową. Doświadczeni fachowcy, będą mogli wykluczyć wszelkie podstawowe awarie, które w przypadku ich wystąpienia z powodzeniem mogą je usunąć na miejscu. Do najczęstszych takich awarii, z którymi fachowiec poradzi sobie na miejscu, zalicza się rozładowanie akumulatora, bądź też błąd systemu alarmowego. Jeżeli jednak okaże się, że awaria nie jest możliwa do usunięcia na miejscu, wtedy warto sholować pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego. Być może auto wymaga bardziej zaawansowanej ingerencji ze strony mechanika.

Brak paliwa

Niektórym kierowcom, kompletnie nie mieści się w głowie, jak można wyjechać z rezerwą na paliwo. Okazuje się, że jest to również bardzo prawdopodobne, tak samo, jak zatrzaśnięcie kluczyków w środku pojazdu. Ponownie, nie ma za bardzo co rozwlekać się nad tym, z jakich przyczyn doprowadziliśmy do takiej sytuacji. Jeżeli chcemy kontynuować swoją podróż, a do najbliższej stacji benzynowej dzieli nas sporo kilometrów, wtedy oczywiście należy wezwać pomoc drogową. Właśnie taka ekipa posiada w swojej ofercie dowóz paliwa. Skoro jest to stała usługa, to oznacza, że tego typu przygody wbrew pozorom zdarzają się całkiem często.

Gdy tylko paliwo zostanie dowiezione przez specjalistów, wtedy nie będzie najmniejszych problemów z tym, żeby kontynuować swoją podróż.

Wyciąganie aut z rowów

Zdarzają się nieprzewidziane sytuacje na drodze, kiedy trzeba podjąć bardzo szybką decyzję o awaryjnym hamowaniu. W takich okolicznościach, oczywiście zjeżdżamy na pobocze. Niestety nie zawsze skończy się to dla nas bezboleśnie. W końcu auto, które wjechało do rowu, nie jest niczym przyjemnym. Tym bardziej, że trzeba później je jakoś wydostać z tego miejsca.

W rowie auto znajduje się z różnych przyczyn. Hamujemy, ponieważ wpadliśmy w poślizg, wybiegło nam jakieś zwierze, tracimy kontrolę nad kierownicą, bądź też musimy reagować przez zachowanie nieostrożności ze strony innego kierowcy. Ta ostatnia sytuacja jest najbardziej niebezpieczna, ponieważ wyprzedzanie na tak zwanego „trzeciego”, powoduje zagrożenie życia. Dlatego samochód w rowie, jest jedną z jeszcze najlżejszych konsekwencji takiego zdarzenia.

Co zrobić, żeby wyciągnąć samochód z rowu, bez ponoszenia żadnych dodatkowych szkód? Oczywiście powinno się w tym przypadku koniecznie wezwać odpowiednich specjalistów obsługujących odpowiedni sprzęt. Tutaj należy w pierwszej kolejności wymienić ekipę - pomoc-drogowa.katowice.pl.

Dzięki wyposażeniu w profesjonalne holowniki, a także dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wyciąganie samochodu z rowu przebiegnie nie tylko szybko, ale również bez większych problemów.

Najważniejsze jest to, że wspomniana ekipa pracuje całodobowo. I miała już do czynienia z naprawdę różnymi sytuacjami, również wyciąganiem samochodów z zasp śnieżnych. Jeżeli auto nie jest uszkodzone i nadaje się do dalszej jazdy, to spokojnie można kontynuować swoją podróż. Jeżeli jednak dochodzi do poważnego uszkodzenia pojazdu, to w takich okolicznościach, trzeba jak odholować samochód do warsztatu.

Jak widać, takich sytuacji, podczas których możemy wezwać pomoc drogową, jest naprawdę bardzo dużo. Zatem powinniśmy koniecznie wziąć ze sobą wizytówkę, ponieważ nigdy nie mamy pewności, z czym takim rzeczywiście przyjdzie nam się zmierzyć. Oby podróż przebiegała zawsze bezpiecznie, ale niestety nie mamy nigdy takiej gwarancji, że się nic nie wydarzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.