Wiadomości z Piekar Śląskich

Najszybsza droga do zawodu elektryka- jak zdobyć uprawnienia?

  • Dodano: 2022-09-16 12:15

Jakie uprawnienia są wymagane do wykonywania zawodu elektryka? Ile trwa edukacja w najdłuższym, a ile w najkrótszym wariancie? Dlaczego warto zainwestować właśnie w ten zawód? Czy da się połączyć naukę z pracą? Co w ofercie szkół dla dorosłych?

Zawód, bez którego świat zamiera

O tym dlaczego warto zostać elektrykiem można napisać sporo, ale najważniejszym faktem dla zainteresowanych edukacją w tym kierunku, jest pewność pracy. Elektryk zawsze znajdzie zatrudnienie, bez względu na to, czy mieszka w dużej miejscowości, czy małym miasteczku. Prąd otacza nas wszędzie. Elektrycy mogą pracować w różnych gałęziach gospodarki, na samodzielnych stanowiskach bądź będąc częścią grupy fachowców. Inną opcją jest własna firma i specjalizacja w konkretnym kierunku. A tych na elektryków czeka dużo. Każdy kurs poszerza kwalifikacje.

Zdobycie podstawowych uprawnień do wykonywania zawodu elektryka to początek wielu możliwości. Więcej powodów, dla których warto uczyć się w tym kierunku na stronie: https://www.zawodelektryk.pl/. A także opinie osób, które zdobyły uprawnienia.

Elektryk w rok- to możliwe

Kurs online połączony z praktyką w placówkach szkoły to wygodne rozwiązanie dla każdego. Można  bez problemu pracować na etacie i uczyć się wieczorowo/zaocznie. Wykłady na kierunku kurs technik elektryk odbywają się w godzinach wieczornych. Prowadzone w czasie rzeczywistym, słuchacze mogą zadawać pytania. Natomiast zjazdy, na których szlifowana jest praktyka, są raz na jakiś czas, w weekendy. Po ukończeniu kursu, konkretnych kwalifikacji- bo zawód elektryk wiąże się z określonymi kwalifikacjami, przystępujemy do egzaminu w jednym z ośrodków, które je organizują. Po zaliczeniu egzaminu, otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje. Zaczynamy od montażu, uruchamiania, konserwacji instalacji, maszyn i urządzeń. Kurs trwa dwa semestry.

Kształcenie od podstaw dla każdego

Jeśli nie masz żadnej wiedzy w obszarze prądu i to jest coś co blokuje przed działaniem, to musisz wiedzieć, że kurs zaczynany jest od podstawowych zagadnień. To tak jak z prowadzeniem samochodu, nie każdy miał możliwość wcześniej jeździć, ale każdy może się nauczyć, zdać i korzystać z nowych umiejętności. Kształcenie w szkołach policealnych skierowane jest do osób pełnoletnich. Nie jest wymagana matura. Natomiast tytuł technika otrzymują absolwenci, którzy posiadają wykształcenie średnie.

Kurs online to najszybsza i najwygodniejsza droga do uzyskania uprawnień i wykonywania zawodu elektryka. Oczywiście można iść do szkoły zawodowej, technikum, na studia (co trwa dobrych kilka lat), ale można też szybciej zdobyć uprawnienia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.