Wiadomości z Piekar Śląskich

OC nie musi być drogie

  • Dodano: 2016-09-26 17:15

Wielu kierowców postrzega ubezpieczenie OC jako przykry obowiązek i niepotrzebny wydatek, który nie daje żadnych korzyści. Dla dużego grona kierujących jest ono również zdecydowanie zbyt drogie, choć wcale takie być nie musi. Stosując się do kilku porad, można bowiem z powodzeniem obniżyć wysokość składki na OC. W niniejszym tekście poznasz te porady.

Zniżki

Czynnikiem, który w największym stopniu decyduje o cenie obowiązkowej polisy OC, jest wysokość zniżek ubezpieczeniowych, jakie posiada właściciel pojazdu. Wypracowuje się je poprzez bezszkodową jazdę – im dłużej jeździsz z wykupionym na siebie ubezpieczeniem, nie powodując szkód w ruchu drogowym, tym większymi zniżkami dysponujesz. Warto zatem jak najwcześniej wykupić polisę OC, choć w przypadku młodych i niedoświadczonych kierowców powinien się jeszcze pojawić…

…drugi współwłaściciel z wysokimi zniżkami

Osoby w wieku poniżej 27. roku życia, a także kierowcy, którzy niedawno zdali prawo jazdy, siłą rzeczy nie mają prawa do zniżek i są postrzegani przez firmy ubezpieczeniowe jako najbardziej „niebezpieczni” uczestnicy ruchu drogowego, powodujący najwięcej szkód. Stąd kalkulacja składki dla kierowców z tych dwóch grup prawie zawsze kończy się pytaniem: „dlaczego tak drogo?!”. Tak być jednak nie musi, jeżeli do dowodu rejestracyjnego i polisy OC zostanie dopisany drugi współwłaściciel, który posiada wysokie zniżki. Poprzez takie połączenie wysokich i niskich zniżek można liczyć na tanie OC wg najtaniejuagenta.pl.

Samochód

O cenie polisy OC decydują również parametry auta – m.in. wiek, marka, pojemność silnika czy rodzaj zastosowanych zabezpieczeń; warto to uwzględnić przy zakupie. Jeżeli ważnym czynnikiem jest dla Ciebie wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie, raczej staraj się omijać ogłoszenia dotyczące sportowych i szybkich aut z dużymi silnikami. O ile możliwości finansowe pozwalają Ci na to, poszukuj też samochodu jak najmłodszego.

Kupno polisy

Zakładów i agentów ubezpieczeniowych jest tylu, że wielu kierowców po prostu rezygnuje z poszukiwania najtańszej oferty, idąc do pierwszego lepszej firmy lub kierując się poleceniami od znajomych. Niesłusznie – znalezienie najkorzystniejszej cenowo polisy jest możliwe, jeśli sięgnie się po zasoby, jakie posiada porównywarka ubezpieczeń OC najtaniejuagenta.pl. Dzięki niej w kilka chwil odszukasz najtańszą ofertę – wygodnie i całkowicie za darmo.

Miejsce zameldowania

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale to, gdzie jesteśmy zameldowani, wpływa na koszt OC. Ubezpieczyciele preferują bowiem osoby zameldowane w małych miastach i na wsiach, ponieważ panujący w ich obrębie, niewielki ruch komunikacyjny nie stanowi dużego zagrożenia. Tymczasem poruszanie się po zakorkowanej i zatłoczonej aglomeracji, jak Warszawa czy Trójmiasto, jest znacznie niebezpieczniejsze i zwiększa ryzyko powstania szkody.

Komentarze (2)    dodaj »

  • magda

    Ja zawsze sprawdzam gdzie oc jest najtańsze na kilku porównywarkach.W tym roku najkorzystniejsze OC znalazłam przez kalkulator cuk.

  • Ubea_pl

    Warto także pamiętać, że niestety, ale ubezpieczyciele zazwyczaj nie doceniają lojalnych klientów. Na większe zniżki mogą zwykle liczyć osoby decydujące się na przejście do danego towarzystwa. Dlatego nie ma sensu przywiązywać się jednego ubezpieczyciela. Zanim przedłużymy umowę na nowy rok, sprawdźmy w kalkulatorze, co zaproponują inne towarzystwa.Katarzynaporównywarka ubezpieczeń Ubea

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.