Wiadomości z Piekar Śląskich

Oglądanie używanego samochodu – to musisz wiedzieć

  • Dodano: 2022-07-27 10:45

W końcu udało Ci się znaleźć Twój wymarzony samochód używany, który chcesz kupić. Umawiasz się zatem na oględziny, jednak nie wiesz, co dalej? W jaki sposób sprawdzić pojazd, żeby przekonać się, czy rzeczywiście spełnia on Twoje wszystkie oczekiwania? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. 

Samochody używane mogą być strzałem w dziesiątkę albo kompletną klapą. Najważniejsze jest to, żeby zawsze być na bieżąco z propozycjami, które pojawiają się w sieci. Kiedy już udało Ci się wypatrzeć ogłoszenie, które z pozoru jest dla Ciebie idealne, pora wybrać się na oględziny! Jak jednak się na nich zachować i na co w szczególności zwrócić uwagę? Podpowiadamy. 

Na co zwrócić uwagę podczas oględzin samochodu używanego? 

Samochody używane Olsztyn mogą być w bardzo różnym stanie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby kupić propozycję, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania i posłuży Ci przez długi czas – koniecznie zastosuj się do naszych wskazówek. Skup się na tym, żeby zrobić pomiar grubości lakieru. Obecnie każda osoba może kupić miernik. Pamiętaj o tym, aby pomiar robić zarówno na zewnątrz, jak i we wnękach. Możesz nawet sprawdzić pod matą bagażnika. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj samochody mają grubość lakieru na poziomie od 90 do 150 mikronów, a we wnękach od 40 do 80. Jeżeli zatem wartość wynosi od 150 do 300 mikronów, może to oznaczać, że całość była ponownie lakierowana. 

Uważaj również na korozję. Może ona pojawić się nawet w stosunkowo nowych pojazdach, co jest bardzo problematyczne. Dokładnie przyjrzyj się zatem, czy na karoserii nie ma rdzawych nalotów. Mowa tutaj o między innymi układzie wydechowym, ale również o przewodach hamulcowych. Charakterystyczna jest również rdza na elementach zawieszenia. 

Kupuj samochody używane z głową 

Samochody używane mogą być naprawdę doskonałą propozycją dla osób, które chcą zadbać o swój pojazd, jednak nie chcą przy tym wydawać fortuny na auto prosto z salonu, które straci na wartości od razu, kiedy je opuści. Warto zatem dokładnie się rozglądać za propozycją, która może spełnić Twoje wszystkie oczekiwania. Oczywiście musisz pamiętać o tym, że w tym przypadku należy uzbroić się w cierpliwość. Skup się zatem na tym, żeby być na bieżąco z tym, co pojawia się na stronach internetowych z ogłoszeniami. W szczególności warto śledzić witrynę Tanie Autka, która jest poświęcona właśnie sprzedaży samochodów. Ogłoszenia są tam dodawane nawet kilka razy dziennie, co znacząco zwiększy Twoje szanse na zakup tego idealnego. 

Oczywiście podczas wyboru bądź krytyczny i postaraj się szukać rozwiązań, które będą spełnieniem Twoich marzeń. Zadbaj zatem o to, żeby dokładnie przyjrzeć się ogłoszeniu, a oprócz tego nie zapomnij również o innych kwestiach, takich jak sam sprzedawca. Możesz się bardzo wiele od niego dowiedzieć, a więc koniecznie to zrób, ponieważ dzięki temu przekonasz się, czy pojazd jest warty zakupu. 
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.