Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Przygotowania do ślubu: co zlecić specjalistom, a czym zająć się samodzielnie?

  • Dodano: 2017-09-27 13:30

Ślub i wesele to ważne wydarzenia w życiu każdej pary. Niestety przygotowania do nich są dość czasochłonne. Trzeba pamiętać o wielu aspektach. Na szczęście zarówno wszystkie, jak i część prac związanych z organizacją ślubu i wesela, możemy zlecić specjalistom, odciążając się. Podpowiadamy, co zrobić samodzielnie, a do czego wynająć fachowców.

Organizacja ślubu

Dzisiaj działa wiele firm, które w sposób kompleksowy zajmują się organizowaniem ślubu i wesela. Są w stanie samodzielnie zaproponować motyw przewodni, a także dopasować się do marzeń i oczekiwań narzeczonych.

Są również specjaliści od konkretnych usług świadczonych w ramach organizacji ślubu i wesela, którzy odciążają Młodych, wykonując dla nich to, w czym są najlepsi. Wyszukać możemy ich przez Internet, przykładowo na www.sprzedajemy.pl/slaskie/uslugi/sluby-wesela-przyjecia. Zlecając im pracę, można zaoszczędzić sporo czasu, ale i nerwów, których przed ślubem i weselem jest i tak w nadmiarze.


 

Przygotowania do ślubu - co zlecić profesjonalistom?

Jeśli jesteśmy bardzo zapracowani, nie mamy pomysłów, ani nie lubimy załatwiać żadnych spraw, możemy skorzystać z usług konsultanta ślubnego, który zajmie się wszystkim. Przede wszystkim znajdzie dla nas salę weselną, fotografa, kamerzystę, zespół lub DJ-a.

Kolejną kwestią jest kurs tańca lub nauka pierwszego tańca. Jeśli nie czujemy się zbyt dobrze na parkiecie, na którym danego dnia mamy brylować – dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów i nieco się podszkolić z tańca lub chociażby nauczyć się choreografii do pierwszego tańca.

Aby pięknie wyglądać tego dnia, konieczne jest znalezienie makijażystki, fryzjerki. Dobrze jest umówić się na wykonanie zarówno fryzury próbnej, jak i make-upu, by wiedzieć, czy nam to odpowiada. Możemy mieć swoją wizję, a możemy zdać się na kreatywność fachowców.

Profesjonalistom dobrze jest zlecić również dekorację kościoła i sali weselnej. Florystka powinna wykonać nie tylko kompozycje kwiatowe do ozdobienia wnętrz, ale również bukiet dla Panny Młodej i świadkowej, butonierki dla Pana Młodego i świadka, kwiaty wręczane rodzicom w podziękowaniu i dekorację na samochód, którym przyjedzie Młoda Para.

Również wykonanie ciasta, z którym będzie się zapraszało na wesele, a także tortu weselnego i ciasta podawanego na sali, może być wykonane przez cukierników, choć często przygotowywane są przez obsługę lokalu, w którym odbędzie się wesele.

Jeśli nie mamy talentu, to warto również wykonanie zaproszeń, winietek na stół, tablicy z rozmieszczeniem gości i np. księgi gości zlecić specjalistom. Dzięki temu ma się pewność, że będą wyglądały tak, jak nam się zamarzy, a nie okażą się klapą.


 

Organizacja ślubu – co zrobić samodzielnie?

Właściwie szukając oszczędności – wszystkim można zająć się samodzielnie, jednak nie wiadomo z jakim skutkiem, a także ile nas to będzie kosztowało czasu. W związku z tym – w kwestiach, w których możemy zaufać specjalistom – warto to zrobić.

Samodzielnie musimy zająć się sporządzeniem listy gości i ich zaproszeniem, a także – zorganizowaniem im noclegów w razie konieczności oraz transportu. Oczywiście, po prostu wybierając firmę, która to wykona.

Do Młodej Pary należy również wybór menu weselnego z propozycji lokalu, jak i własnych preferencji. Warto poszukać również alkoholu w atrakcyjnej cenie, jeśli możemy wnieść własny.

Wybór sukni, garnituru i pozostałych elementów ubioru Młodych, to również sprawa leżąca na ich barkach. Nikt tak dobrze jak oni nie będzie wiedział, w czym czują się najlepiej. Pamiętajmy bowiem, że sam wygląd tego dnia to nie wszystko – trzeba mieć też komfort, by móc przetańczyć całą noc.


 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Lenka

    Moje zaproszenia ślubne zrobiła kolezanka:) w ramach prezentu ślubnego. Śliczne!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.