Wiadomości z Piekar Śląskich

Przymiarka sukni ślubnej w salonie - jak się przygotować?

  • Dodano: 2018-04-04 11:45

I stało się! Wkrótce wychodzisz za mąż, ślubne przygotowania wrą, a Tobie pozostało jeszcze wybranie tej jedynej wymarzonej sukni ślubnej. Jeśli zdecydowałaś się na zakup nowej sukienki w salonie, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo przygotować się do wizyty w salonie, co ze sobą zabrać i jak wygląda przymiarka ślubnej kreacji.

Salon sukien ślubnych Częstochowa – jak go wybrać?

Mieszkanki Częstochowy i okolic mają do dyspozycji spory wybór salonów sukien ślubnych. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy? Zanim umówimy się na pierwszą oficjalną wizytę w salonie, warto wcześniej odwiedzić kilka z nich i ocenić jego obsługę, dostępność i wybór ślubnych kreacji oraz dyspozycyjność salonu. W razie problemów z wyborem możemy także pomóc sobie czytając w Internecie opinie innych panien młodych.

Kiedy już wybrałyśmy salon, pora umówić się na pierwszą przymiarkę. W tym celu najlepiej, albo osobiście odwiedzić salon sukien ślubnych w Częstochowie, albo umówić się telefonicznie na pierwszą wizytę. Pamiętajmy jednak, aby zrobić to z odpowiednim, co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem, gdyż najlepsze salony zwykle mają zarezerwowane terminy już kilka dni naprzód.

Odwiedzamy salon sukien ślubnych w Częstochowie – co warto ze sobą zabrać?

Na pierwszą przymiarkę w salonie sukien ślubnych powinnyśmy się odpowiednio przygotować. Jeśli na co dzień starannie się malujemy, na dzień przymiarki zrezygnujmy z mocnego makijażu i kolorowych kosmetyków. Nie zaleca się bowiem mierzyć sukien w pełnym makijażu z powodu dużego ryzyka zabrudzenia śnieżnobiałego materiału.

Na pierwszą przymiarkę powinnyśmy założyć bieliznę (jeśli już ją mamy), w której planujemy być ubrane w dniu ślubu. Pozwoli to bowiem lepiej dopasować suknię i zobaczyć, czy dany model dobrze się na nas prezentuje. Nie zapominajmy także o zabraniu ze sobą ślubnych butów, dzięki którym wybrana suknia zostanie od razu dopasowana na długość.

Jeśli nie mamy jeszcze na oku konkretnej sukni, zabierzmy ze sobą zdjęcia ślubnych sukienek, które najbardziej nam się podobają. Dzięki temu obsługa salonu będzie wiedziała, jakich mniej więcej modeli szukamy i cały proces wyboru sukni stanie się szybszy i łatwiejszy.

Na pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych warto zabrać ze sobą także zaufaną osobę. Może być to mama, siostra lub przyjaciółka. Ważne jednak, aby miała ona zbliżony do naszego gust oraz chętnie pomogła nam we właściwym wyborze sukni. Jeśli salon pozwala na robienie zdjęć, a my chcemy się jeszcze chwilę zastanowić, poprośmy osobę towarzyszącą o wykonanie kilku zdjęć w każdej sukni. Dzięki temu w domu na spokojnie przeanalizujemy wszystkie przymierzone suknie i wybierzemy spośród nich swoją faworytkę.

Suknia wybrana! Co dalej?

Kiedy już dokonałyśmy wyboru, krawcowa zdjęła z nas miarę i podpisałyśmy umowę z salonem, pora czekać na suknię. Większość salonów sukien ślubnych przygotowuje gotową sukienkę w ciągu około miesiąca.

Kiedy kreacja będzie już gotowa, musimy jeszcze raz udać się do salonu, zmierzyć suknię oraz ocenić, czy wszystko idealnie pasuje. Jeśli okaże się natomiast, że suknię należy jeszcze poprawić, bez obaw! Poprawki salon sukien ślubnych Częstochowa wprowadza w ciągu kilku dni.

Na ostatnią przymiarkę przed odbiorem sukni warto wybrać się już ze ślubną biżuterią, butami i w wybranym na ten wielki dzień komplecie bielizny. Pozwoli to nam ocenić, jak nasza suknia prezentuje się w całej okazałości wraz z dodatkami i nareszcie móc cieszyć się swoim wyborem.

Kluczową kwestią w poszukiwaniu sukni ślubnej jest wybór właściwego salonu sukien. Jego fachowa obsługa, życzliwość ekspedientek oraz znajomość tematu pozwoli nam bowiem bezstresowo przejść przez wszystkie etapy wybierania sukni ślubnej oraz sprawi, że poszukiwania wymarzonej kreacji staną się prawdziwą przyjemnością.

Jeśli chcesz wybrać dobry salon sukien ślubnych w Częstochowie na Weselezklasa.pl znajdziesz listę sklepów, które cieszą się najlepszymi opiniami przyszłych panien młodych. Zapoznanie się z nimi z pewnością ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.