Wiadomości z Piekar Śląskich

Rośliny w Twoim ogrodzie. Postaw na stylowe donice

  • Dodano: 2017-05-08 13:15

Doniczki najczęściej kojarzą nam się z kwiatkami stojącymi w pomieszczeniach – na meblach, podłodze, czy chociażby na parapecie. Duże donice wykonane z drewna lub gliny mają jednak znacznie szerszą paletę zastosowań...

Donice na balkonie i tarasie

Jest wiele pięknych roślin, które ze względu na swoją wielkość i system korzeniowy wymagają donic o większych rozmiarach. Będą wtedy wspaniale rosły i mogą być ozdobą pomieszczeń o dużej powierzchni np. holów, sal konferencyjnych, pomieszczeń hotelowych.

Niektóre rośliny wymagają większej ilości światła i doskonale nadają się na balkony i tarasy. W dużych donicach drewnianych możemy uprawiać różne gatunki róż, miniaturki iglaków, wrzosy oraz całe mnóstwo roślin jednorocznych. Donice drewniane są doskonałe dla sztuki bonsai, czyli cierpliwego miniaturyzowania różnych drzew. Jak dowiadujemy się od specjalistów z Produktyogrodowe.pl, wykorzystując duże donice drewniane na balkonie warto pamiętać o ich dużym ciężarze i dopasować ich ilość do nośności balkonu.

Zastosowanie donic w ogrodzie

Pielęgnowanie klombów jest bardzo czasochłonne i nie wszyscy posiadacze ogrodów mają na to czas. Jednocześnie jednak chcą mieć ogród mieniący się barwami. Jak to połączyć? Najlepszym sposobem jest zastosowanie dużych donic o różnym kształcie i rozmiarze. Cały ogród można obsiać trawą a wyznaczonych miejscach rozstawić donice z różnymi roślinami.

Pielęgnacja roślin w donicach jest znacznie łatwiejsza niż tych uprawianych w ziemi. Łatwiej je podlewać i plewić. Praktycznie możemy uprawiać w nich wszystkie gatunki roślin.

Różnorodna wielkość, kształt donic pozwalają dobrać je w zależności od potrzeb.Donice piętrowe to doskonałe miejsce dla pelargonii, surfinii czy petunii. Donice drewniane możemy dodatkowo wyposażyć w pałąki lub kratki pergolowe, staną się wtedy idealnym miejscem dla uprawy wszelkiego rodzaju pnączy, zwłaszcza powojników i róż pnących. Ustawione wzdłuż ogrodzenia będą stanowić element dekoracyjny, a przy ścianie śmietnika maskujący.

Instalując donice w ogrodzie trzeba pamiętać o ustawieniu ich w odpowiednio nasłonecznionych miejscach lub doborze roślin, które lubią stanowiska ocienione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.