Wiadomości z Piekar Śląskich

Skąd wziąć pieniądze na aparat ortodontyczny?

  • Dodano: 2018-10-30 12:00

Zdrowe i proste zęby to marzenie nie tylko nastolatków. Aktualnie coraz więcej osób dorosłych inwestuje w piękny uśmiech. To dobrze, bo dzięki temu jesteśmy zdrowsi, mamy większe poczucie pewności siebie i zyskujemy na atrakcyjności. Jeśli nasze zęby są krzywe i koniecznie chcemy to zmienić, warto zastanowić się, na jakie koszty powinniśmy się przygotować. Skąd wziąć pieniądze na aparat ortodontyczny?

Kiedy do ortodonty?

Często problemy z uzębieniem zaczynają się we wczesnym wieku szkolnym. Wtedy wypadają zęby mleczne, a na ich miejsce wyrastają stałe. Niestety w wielu wypadkach jest tak, że zęby mleczne nie wypadną, a stałe już zaczynają rosnąć i zazwyczaj po prostu wyrastają obok, deformując prawidłowy zgryz. Jeśli mleczne zęby nie wypadły same, trzeba je usunąć. W następnej kolejności należy udać się do ortodonty, który sprawdzi stan uzębienia i ustali, kiedy oraz jakie leczenie jest adekwatne dla takiego dziecka. Jeśli chodzi o młodzież czy osoby dorosłe, również nie należy unikać wizyty u ortodonty, zwłaszcza gdy mamy widocznie nierówne zęby. Na szczęście, aparat na zębach nie jest już przyczyną nieprzyjemnych żartów. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to pewnego rodzaju modny dodatek i trend.

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny?

Aparaty dzielą się na stałe, które przytwierdzane są do zębów oraz ruchome, zakładane np. w trakcie dnia i noszone przez kilka godzin. Dobór aparatu jest uzależniony od rodzaju wad zgryzu. Jeśli wady są małe, możemy mieć zalecone noszenia aparatów ruchomych. Wśród aparatów stałych także występują różne rodzaje. Są np. takie, które można nosić po wewnętrznej stronie zębów, oczywiście jeśli spełniamy odpowiednie wymagania.  Popularne i najtańsze (około 3 tysięcy) są aparaty stałe, które nakładane są na przednią stronę zębów.

Czas noszenia danego aparatu zależy również od poziomu wady zgryzu, ale średnio jest to 1,5 roku. Następnie nosi się aparat ruchomy, aby zęby nie powróciły na dawne miejsce.  Pełny czas leczenia może trwać 3 lata lub dłużej.

Inwestycja w piękny uśmiech

Leczenie ortodontyczne jest drogie, ale decyzja o nim zawsze jest słuszna. Decydując się na leczenie, musimy mieć świadomość kosztów jakie przyjdzie nam ponieść. Sam aparat może kosztować od 3 tysięcy w górę, ale musimy doliczyć do tego comiesięczne wizyty kontrolne u ortodonty przez cały okres leczenia. Koszt wizyty to 150-250 zł. Skąd zatem wziąć pieniądze na aparat? Warto sprawdzić, czy w przypadku aparatu dla dziecka nie otrzymamy wsparcia finansowego z instytucji państwowych. Dorosły jednak musi pokryć koszty na własną rękę. Jeśli ze względów estetycznych jesteśmy gotowi założyć aparat na zęby, a nasze oszczędności są za małe, możemy przejrzeć ofertę instytucji pozabankowych takich jak np. firma ProfiCredit. Taka pożyczka pozabankowa może być często spłacana w ratach, dzięki czemu nie musimy jednorazowo wydawać dużej sumy pieniędzy. Terminowa spłata pożyczki pozabankowej jest jednak bardzo ważna, dlatego zanim zdecydujemy się na taki krok, przeanalizujmy dokładnie nasz budżet. Pożyczki pozabankowe mogą nam pomóc w poprawie naszego uśmiechu, jednak nie możemy z tego powodu stracić płynności finansowej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Beata

    Też uważam że na zębach nie ma co oszczędzać, im później się za nie zabierzemy tym gorzej... Ucząc się na błędach starszej siostry odłożyłam troszkę pieniążków a na resztę wzięłam pożyczkę tutaj znalazłam fajną porównywarkę http://ciachurl.pl/43bmag/. Nigdy więcej nie brałam i nie zamierzam brać na coś na co mnie nie stać, ale na zdrowiu wydaje mi się że nie ma co oszczędzać...

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.