Wiadomości z Piekar Śląskich

Suplementy dla koni - czym jest i dlaczego warto stosować?

  • Dodano: 2019-10-08 12:30

Nie ulega wątpliwości, że temat końskiej diety jest zagadnieniem bardzo rozbudowanym. Co więcej, budzi on wiele emocji wśród właścicieli tych zwierząt. Dotyczy to także poruszania kwestii suplementacji. 

Suplementy dla koni - co można dzięki nim zyskać?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że suplementacja nie jest metodą leczenia. Stosuje się ją raczej w celach profilaktycznych, a także wspomagających końskie zdrowie i kondycję. Suplementy dla koni mogą sprawić, że dieta będzie odpowiednio zbilansowana, a co za tym idzie uzupełnione zostaną braki wynikające z błędów żywieniowych. Dobrze dobrane preparaty mogą zmniejszyć również zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i uzupełnić niedobory witamin, makro-, a także mikroelementów. Co więcej, jest szansa, że wspomogą procesy leczenia, złagodzą objawy chorób, zadziałają również przeciwbólowo i przeciwzapalnie. 

Suplementy dla koni - czy mogą zaszkodzić?

Niestety na to pytanie nie można udzielić jednej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od kilku czynników. Pierwszym będzie długość okresu stosowania danego suplementu. Istnieje bowiem cała gama produktów, które nie nadają się do podawania w trybie ciągłym. Zaznaczyć należy również, że każda substancja znajdująca się w suplemencie musi zostać strawiona i przekształcona w konkretnym narządzie końskiego organizmu. Niektóre składniki mogą utrudniać, a także spowalniać pracę danego organu. Zdarzyć się może także tak, że obciążony zostanie cały układ pokarmowy. Wówczas zamiast pomóc, zaszkodzi się zwierzęciu. Właśnie dlatego suplementów dla koni nie powinno podawać się bezmyślnie, bez uprzedniej analizy składu, a także sposobów aplikacji. Jeśli właścicielowi brakuje odpowiedniej wiedzy do wykonania tychże czynności to powinien zaczerpnąć jej u lekarza weterynarii. To właśnie on powinien być w stanie najlepiej ustalić czego koń potrzebuje i jakie suplementy będą dla niego najlepszym rozwiązaniem.  

Suplementy dla koni - na jakie się zdecydować?

W założeniu suplementy dla koni są naprawdę dobrymi preparatami. Należy jednak, tak jak napisaliśmy powyżej rozsądnie podejść do tematu ich wyboru. Na początek warto poszukać dostawcy z bogatą ofertą produktów jak np. https://vital.sklep.pl/suplementy. Następnie należy przejrzeć kategorię suplementy dla koni i sprawdzić poszczególne produkty pod względem zaleceń do stosowania, a także jakości składów. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie środków naturalnych, których działanie zostało udowodnione. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.