Wiadomości z Piekar Śląskich

Wąż ogrodowy do podlewania. Na co zwracać uwagę przy wyborze węży ogrodowych?

  • Dodano: 2020-03-18 11:00

Piękny i zadbany ogród bez wątpienia jest powodem do dumy dla właściciela. Co więcej, może stanowić on wspaniałą oazę umożliwiającą błogi wypoczynek wśród zieleni oraz kwiatów. Jednak, aby utrzymać go w takim świetnym stanie, należy odpowiednio o niego dbać.

Bardzo ważne jest regularne podcinanie roślin, koszenie trawnika, a przede wszystkim nawadnianie. To właśnie woda jest bowiem źródłem życia dla flory. Dlatego też każdy właściciel ogrodu powinien wyposażyć się w narzędzie, które ułatwi mu codzienne podlewanie. Wąż ogrodowy sprawdzi się w tym celu oczywiście najlepiej. Po podłączeniu do systemu wodnego z łatwością dotrzemy do wszystkich zakamarków ogródka. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać taki, który zapewni nam przyjemność użytkowania oraz przy okazji ułatwi nam wykonywanie obowiązków. Sprawdźmy więc, na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na kupno węża ogrodowego. 

Długość węża ogrodowego — jaką wybrać? 

Jest wiele parametrów, jakimi powinniśmy sugerować się, kupując węża ogrodowego. Jednak to właśnie jego długość jest tym najważniejszym. To ona bowiem będzie miała największy wpływ na komfort podlewania.

Jaki wymiar będzie odpowiedni? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy przede wszystkim od wielkości naszego ogrodu. Zasada jest prosta. Wąż ogrodowy powinien sięgać bez problemu od źródła, do najdalej wysuniętej części działki. Wybierając produkt, miejmy na uwadze także wszelkie przeszkody. Dobrze jest dodać więc do otrzymanej wartości dwa lub trzy metry. Dzięki temu z łatwością podlejemy każdy zakamarek. W przeciwnym razie bylibyśmy skazani na konieczność nawadniania dalszych części na przykład za pomocą konewki. Kupujemy nowy gadżet, niech będzie więc skrojony na miarę powierzchni, jaką dysponujemy. 

Średnica węża ogrodowego 

Grubość węża ogrodowego to kolejny ważny czynnik, jakim powinniśmy sugerować się, przy jego zakupie. Dlaczego? Ponieważ im większa jest jego średnica, tym większe będzie także ciśnienie wody. Zależność ta ma ogromny wpływ na czas podlewania oraz komfort obsługi narzędzia. Jeśli jesteśmy więc właścicielami naprawdę dużej działki, to dobrze, jeśli wybierzemy węża o większej grubości. Odpowiednia średnica w takim przypadku wynosi od 19 mm wzwyż. Jeśli jednak nasz ogród jest niewielki, lepiej będzie, gdy kupimy taki mierzący około 12,5 mm. Miejmy przy tym na uwadze, że wartość ta dotyczy przekroju wewnętrznego. 

Większa funkcjonalność — dodatki do węża ogrodowego 

Każdy, kto już miał przyjemność korzystać z wężów ogrodowych, z pewnością doskonale wie, że komfort użytkowania uzależniony jest w dużej mierze od odpowiedniej organizacji naszej pracy. Niestety, lecz długi, plączący się kabel może okazać się dość denerwujący, kiedy przechodzimy z nim przez kolejne krzewy i rabatki. Dlatego też przy jego zakupie, warto wyposażyć się w gadżet, który nas od tego uchroni. Mowa oczywiście o specjalnych wózkach oraz bębnach. Nie tylko zapewniają łatwiejsze korzystanie z węży ogrodowych, ale i umożliwiają bezpieczne ich przechowanie. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.