Wiadomości z Piekar Śląskich

Zalety VPS z directadmin

  • Dodano: 2015-06-18 17:00

Rodzaje hostingów

Różne firmy oferują nam oczywiście zróżnicowane pakiety oraz usługi: mamy więc proste serwery www, nadające się najbardziej na strony wizytówkowe, czyli nieskomplikowane strony informacyjne, najczęściej ograniczające się do krótkiego zarysu profilu firmy, galerii na przykład z produktami oferowanymi przez nią oraz kontaktem, serwery VPS, przeznaczone dla bardziej rozbudowanych firm oraz sklepów internetowych, serwery dedykowane, które wykupuje się najczęściej pod większe portale czy na przykład tak zwany serwer w chmurze, na tę chwilę najnowszy sposób na hosting stron internetowych.

Zalety VPS z directadmin

Firma hostingowa NetDC oferuje swoim klientom serwery VPS z directadmin. VPS, czyli Virtual Private Server, jest to zwirtualizowany serwer dedykowany, pozwalający wykonywać praktycznie wszystkie operacje na serwerze dedykowanym. Directadmin to natomiast panel, który ułatwia zarządzanie serwerem - z jego poziomu łatwo można wykonać czynności, które w innym wypadku wymagałyby znajomości obsługi systemu w trybie tekstowym. Jest więc on doskonałym narzędziem dla osób, które z hostingiem nie miały wcześniej do czynienia, jednak pragną mieć kontrolę nad swoim serwerem, aby na przykład robić osobne backupy, tworzyć bazy danych czy konta pocztowe w obrębie swojego serwera. Directadmin jest jednym z najprostszych paneli tego typu, dlatego właśnie jest najczęściej polecany osobom początkującym.

Dodatkowo, dzięki temu panelowi, klient ma dostęp do zaawansowanych statystyk domen oraz subdomen, wbudowany, rozwinięty menadżer plików czy chociażby możliwość instalacji własnego oprogramowania, czyli różnych aplikacji, potrzebnych do funkcjonowania oraz rozbudowania strony internetowej. Wszystko to właściciel strony może zrobić sam, a w razie jakichkolwiek pytań może na przykład zadzwonić do pomocy technicznej - firma NetDC oferuje wsparcie techniczne 24h/7/365 (zarówno mailowo, jak i telefonicznie) i, jak sami podkreślają, nieważne, czy jest to błahe pytanie, czy nowe wyzwanie - klient zawsze może liczyć na fachową poradę oraz bezpośrednie wsparcie.

Oprócz czysto funkcjonalnych zalet, wspomniany directadmin obsługuje system skórek (z angielskiego skins), umożliwiający spersonalizowanie wyglądu panelu, zarówno pod względem wizualnym, jak i różnych dostępnych funkcji. Pomaga to przede wszystkim w pracy nad serwerem, ponieważ klient jest w stanie ukształtować panel tak, aby to jemu było wygodnie. Dodatkowa zaleta to wbudowany system zgłoszeń, ułatwiający kontakt klienta z administratorami.

Jak więc widać, VPS z panelem directadmin ma wiele zalet, a przeznaczony jest głównie dla firm oraz przedsiębiorstw, które chcą nad wszystkim panować samodzielnie, jednak póki co nie mają w tym (jeszcze) doświadczenia. Więcej przydatnych informacji o hostingu w biznesie znajduje się w tym artykule: http://www.forbes.pl/zastosowania-hostingu-w-biznesie,artykuly,192316,1,1.html.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.