2 marca startuje nabór do przedszkoli. Co trzeba wiedzieć?
Nabór na wolne miejsca w piekarskich przedszkolach ruszył 2 marca o godz. 8:00. Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027 prowadzona będzie elektronicznie – przez system VULCAN – nabór do przedszkoli.
Rodzice, którzy zapisują dziecko po raz pierwszy lub chcą zmienić placówkę, powinni pilnować terminów.
Terminy rekrutacji – VULCAN 2026
System elektroniczny będzie aktywny od 2 marca (godz. 8:00) do 20 marca (godz. 12:00).
Warto pamiętać, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia – o przyjęciu decydują kryteria określone w zasadach naboru, a nie szybkość wypełnienia wniosku.
Kto nie bierze udziału w rekrutacji?
Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowej placówce nie uczestniczą w rekrutacji elektronicznej.
Rodzice takich dzieci muszą jedynie złożyć papierową deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w terminie od 16 lutego do 27 lutego.
Deklaracje dostępne będą w przedszkolach, do których uczęszczają dzieci. Po jej złożeniu dane dziecka zostaną wprowadzone do systemu, a możliwość udziału w rekrutacji zostanie automatycznie zablokowana.
Ważne: podpisanie umowy
Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną są zobowiązani do podpisania umowy najpóźniej do 15 września.
Brak podpisanej umowy w wyznaczonym terminie będzie oznaczał rezygnację z miejsca w przedszkolu.
Rekrutacja do przedszkoli co roku budzi duże zainteresowanie. Warto wcześniej zapoznać się z zasadami naboru i dokładnie sprawdzić wymagane dokumenty.


















Dodaj komentarz