Pożar w Piekarach Śląskich – zginęła 82-letnia kobieta

Czas czytania: 2 min.

Piekarscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności pożaru, który miał miejsce wczoraj w jednym z mieszkań przy ulicy Ogrodowej w Piekarach Śląskich. Niestety, w wyniku zdarzenia życie straciła 82-letnia kobieta, która znajdowała się w mieszkaniu podczas wybuchu ognia.

Szybka interwencja policjantów

Do pożaru doszło po godzinie 17:00. Dyżurny z piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym. Policjanci z patrolu, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z mieszkania oraz usłyszeli odgłosy wołania o pomoc. Wspólnie ze świadkiem, mundurowi pomogli wyprowadzić z płonącego mieszkania mężczyznę, który zdążył uciec przed zagrożeniem.

Podczas dalszych działań w mieszkaniu, policjanci odnaleźli zwłoki 82-letniej kobiety. Na miejscu przeprowadzono kontrolę, a straż pożarna zbadała stężenie dwutlenku węgla, co umożliwiło lokatorom powrócenie do swoich mieszkań.

Śledztwo w toku

Zgodnie z decyzją prokuratora, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która ma na celu wyjaśnienie dokładnej przyczyny śmierci kobiety. Śledczy kontynuują dochodzenie, które pomoże wyjaśnić okoliczności i przyczyny wybuchu pożaru.

Autor / Źródło
Ewa Kurpas / KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe