Wiadomości z Piekar Śląskich

32 mln zł dofinansowania dla Piekar Śląskich!

  • Dodano: 2023-10-10 12:00

Do Piekar Śląskich trafią kolejne kwoty w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, tym razem będzie to 30.000.000 zł na budowę kompleksu basenowego oraz 1.900.000 zł na modernizację ul. Bytomskiej. Po raz kolejny wsparcia przy pozyskiwaniu środków udzieliła nam senator Dorota Tobiszowska.

Finanse na budowę kompleksu sportowego

W tym roku wykonywana jest dokumentacja projektowa, etapowej budowy kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich obejmującą kryty basen (etap A), strefę spa z siłownią, strefą fitness i ścianką wspinaczkową oraz zagospodarowaniem pasa zieleni izolacyjnej (etap B), hali sportowej  i strzelnicy sportowej (etap C), wraz z zagospodarowaniem terenu oraz dodatkowymi opracowaniami i nadzorami autorskimi. Jednym słowem w 2023 i na początku 2024 powstanie kompleksowy projekt wykonawczy na podstawie którego rozpocznie się procedura budowy. Dzięki pozyskanym środkom realizacja inwestycji nabiera jeszcze realniejszych kształtów.

Etapowo remontowana jest jedna z głównych ulic miasta – Bytomską. W 2022 r. przebudowaliśmy pierwszy odcinek od ronda Kopalni Julian do ul. Wyszyńskiego, niedawno zakończył się drugi etap modernizacji od ul. Wyszyńskiego do ul. Pod Lipami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w 2024 r. wyremontowany zostanie odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również