Wiadomości z Piekar Śląskich

41-latek, który znęcał się nad rodziną aresztowany za ignorowanie zakazu zbliżania się!

  • Dodano: 2024-02-15 10:45

Nie ma przyzwolenia na przemoc, czy to fizyczną, czy psychiczną. Każdy oprawca musi ponieść konsekwencje. Przekonał się o tym mężczyzna, który znęcał się nad swoimi bliskimi. Gdy 41-latek zignorował wydany zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, sąd zastosował wobec oprawcy tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

3 miesiące aresztu dla oprawcy

Policjanci zatrzymali agresora, który znęcał się w sposób psychiczny nad żoną oraz jej synem, a także kierował wobec kobiety groźby, wszczynał awantury i naruszył jej nietykalność. Jak się okazało to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mieszkaniec Piekar Śląskich znęcał się nad rodziną od dłuższego czasu. Ubliżał, zastraszał, groził i stosował przemoc psychiczną. Wszystko działo się na oczach dzieci. Mężczyzna ignorował wcześniej wydany zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych, dlatego sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury i zastosował wobec 41-latka tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji.

Mundurowi przypominają: 

  • Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
  • Sprawca, który znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.
  • Jesteś dotknięty przemocą w rodzinie? Sprawdź z jakiej pomocy możesz skorzystać - Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również