Wiadomości z Piekar Śląskich

Blisko 24 litry – tyle krwi zebrano podczas akcji

  • Dodano: 2018-04-13 14:30

Mimo rozwoju technologii i nowych rozwiązań w medycynie krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Dlatego tak ważne jest wspieranie akcji poboru krwi, by móc uratować życie drugiego człowieka. Zarówno młodzież, jak i osoby starsze oddały blisko 24 litry krwi podczas ostatnich akcji honorowego poboru krwi w Piekarach Śląskich.

W minioną niedzielę, 8 kwietnia Klub Honorowych Dawców Krwi RP KWK „Julian” przeprowadził kolejną akcję poboru krwi. Chętni mieszkańcy mogli oddać życiodajny płyn w specjalnym mobilnym punkcie poboru przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich. W akcji wzięło udział 29 krwiodawców, spośród których 21 osób, po przeprowadzonym badaniu, oddało łącznie ponad 9 litrów krwi.

Także 11 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbyła się ostatnia, w tym roku szkolnym, akcja honorowego poboru krwi. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem, jakim jest krew było 45 uczniów. Po medycznej kwalifikacji krew oddały 33 osoby (6 kobiet i 27 mężczyzn), a po raz pierwszy klub Honorowych Dawców Krwi zasiliło 16 osób. Dzięki akcji w ZS1 zasilono pulę oddanej krwi, której nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, o dodatkowe 14,85 litrów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.