Wiadomości z Piekar Śląskich

Budowa ul. Powstańców Warszawskich zakończona

  • Dodano: 2022-12-28 07:00, aktualizacja: 2022-12-27 19:34

Dobiegła końca kompleksowa przebudowa ul. Powstańców Warszawskich, która połączyła ul. Bytomską i Wyszyńskiego. Wykonanie drogi otwiera nowe tereny inwestycyjne oraz będzie dojazdem do projektowanego basenu. Ponadto powstał dodatkowy “bypass” ułatwiający komunikację w centrum miasta.

Przebieg inwestycji

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK sp. z o.o., na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomska) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r.

Drugi etap połączenia drogowego pozwolił na skomunikowanie terenów gminnych przeznaczonych pod inwestycje. Droga posłuży również jako “bypass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

Zadanie pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, wykonawcą był ZRB Tyskie Drogi Sp. z.o.o.

Zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta dokonano korekty ustawienia latarni oświetleniowych. Sama droga posiada nową podbudowę, chodniki i oczywiście nawierzchnię.

Przeprowadzane roboty umożliwiają pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Pozwala to również na dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Droga została wykonywana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również