Wiadomości z Piekar Śląskich

Choinki otrzymały nowe życie

  • Dodano: 2022-02-21 07:00, aktualizacja: 2022-02-20 19:31

W styczniu apelowano do mieszkańców Piekar Śląskich o przekazywanie drzewek choinkowych do ZGK, aby ponownie można je było zasadzić.

W piątek ruszyły pierwsze nasadzenia na osiedlu Sowińskiego, w rejonie placu zabaw dokonywali ich pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, przy wsparciu – Pawła Słoty – II Zastępcy Prezydenta Miasta i Natalii Ciupińskiej-Szoski – I Wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

Przyjmowane były choinki zielone, niewysuszone i mające nie więcej niż 170 cm. Odbierano tylko drzewka w donicach z ziemią, nie zaś cięte czy ususzone. Specjaliści od zieleni sprawdzili ich stan i ocenili system korzeniowy. W ten sposób kilkadziesiąt drzewek które zostały zakwalifikowane do ponownego posadzenia znalazło nowe życie.

Na przyszłość trzeba pamiętać, że choinkę należy regularnie podlewać, by zachowana była odpowiednia wilgotność w donicy. Największe szanse na utrzymanie się mają choinki, których system korzeniowy w donicy nie jest zbytnio uszkodzony i pomyślnie przejdą okres hartowania – czyli przystosowywania się do niższej temperatury, jaka czeka je na zewnątrz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również