Wiadomości z Piekar Śląskich

Chór Św. Cecylii świętował 110-lecie istnienia

  • Dodano: 2018-11-26 13:45

Piekary Śląskie są znane z ponad stuletniej tradycji chóralnej. Niemalże w każdej dzielnicy istnieje chór, który poszczycić może się wieloletnią historią oraz bogatym dorobkiem artystycznym. 25 listopada w piekarskiej Bazylice odbył się jubileuszowy koncert chóru św. Cecylii z okazji 110-lecia jego istnienia.

Świętowanie tego niezwykłego jubileuszu rozpoczęło się od Mszy Świętej w intencji wszystkich chórzystów, która odbyła się w piekarskiej Bazylice. Po Mszy Świętej chór pod dyrekcją Iwony Bańskiej zaprezentował zgromadzonym gościom swój repertuar. Chórzyści zaśpiewali m.in. prawykonanie “Mszy Piekarskiej” skomponowanej przez wieloletniego dyrygenta Pawła Kapłanka, a także inne chórowe standardy.

Po koncercie chórzyści i zaproszeni goście spotkali się w sali parafialnej przy Bazylice, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Gratulacje kierownictwu chóru i chórzystom złożyli m.in.: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski, a także radny Rady Miasta Łukasz Ściebiorowski.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.