Wiadomości z Piekar Śląskich

Ćwiczenia piekarskich policjantów

  • Dodano: 2022-03-28 07:00, aktualizacja: 2022-03-27 19:29

Policjanci z piekarskiej jednostki wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego uczestniczyli w ćwiczeniach doskonalących taktykę i technikę przeprowadzania interwencji.

Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. Pododdziały Policji mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń, wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych.

Policjanci, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • zomosquad

    Uczą się jak pałować Polaków. Szmaciarstwo służy rządzącym, a nie obywatelom. Pamiętaj o tym kiedy liczysz na ich pomoc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.