Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwają prace przy ul. Powstańców Warszawskich

  • Dodano: 2022-03-25 07:00, aktualizacja: 2022-03-24 21:50

Kontynuowane są prace drogowe przy ul. Powstańców Warszawskich, która połączy ul. Bytomską i Wyszyńskiego. Do końca maja tego roku powstanie dodatkowy “bypass” ułatwiający komunikację.

Wykonanie drogi otworzy też nowe tereny inwestycyjne oraz będzie w przyszłości dojazdem do projektowanego basenu.

Etapy prac

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK sp. z o.o., na ulicy Powstańców Warszawskich (oraz łączniku z ul. Bytomska) powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r. Budowa drugiego etapu połączenia drogowego, która została wznowiona po zimowej przerwie pozwoli na skomunikowanie terenów gminnych, przeznaczonych pod inwestycje. Ponadto droga posłuży jako “by pass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

Zadanie pn. "Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, jego termin realizacji to maj 2022 r, zaś wykonawcą jest ZRB Tyskie Drogi Sp. z.o.o.

W ramach tej inwestycji powstanie: połączenie drogowe ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – budowa nowego odcinka drogi o długości około 160 mb – szerokość jezdni 7 m, chodnika 2 m, przebudowy ulicy Powstańców Warszawskich o długości około 170 mb – szerokości jezdni 5 m, chodnika 1,5 m. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja deszczowa – około 400 m. Powstanie też sieć oświetlenia ulicznego, w tym montaż 16 szt. punktów świetlnych typu LED.

Dzięki przeprowadzonym robotom możliwe będzie pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Możliwe też stanie się dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności. Droga zostanie wykonana od podstaw na nieużytkach przeznaczonych pod jej budowę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również