Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie z mieszkańcami – Program "Czyste Powietrze"

  • Dodano: 2022-03-28 06:30, aktualizacja: 2022-03-27 18:33

Prezydent Miasta Piekary Śląskie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w ramach Programu "Czyste Powietrze”.

Spotkanie odbędzie się w dniach: 28.03.2022 r. godz. 10.00-13.00 oraz 30.03.2022 r. godz. 13.00-14.30 w budynku Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84, pokój 201.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobami składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadami  realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Jednocześnie przypomina się, że w Urzędzie Gminy Piekary Śląskie prowadzony jest Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, gdzie można złożyć i skonsultować wniosek o dofinansowanie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Antoni

    Byłem i nawet pomogli uzupełnić tą papierologie . Niektóre punkty w dokumentacji były dla mnie nie zrozumiałe . Dzięki spotkaniu już wszystko wiem . Staram się o kocioł mini Matic . Czekam na decyzje

  • Bozenna

    Bardzo fajne było te spotkanie . Wiele spraw , które były ważne dla mieszkańców były poruszone . Mam nadzieje , że wiele osób wyniosło dużo informacji o programie czyste powietrze . Osobiście sama skorzystałam i pomogli mi uzupełnić wniosek o wymianę kotła . Wybrałam kocioł eei pellet na pellet .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również