Wiadomości z Piekar Śląskich

Dni Piekar Śląskich już niebawem! Szykuje się muzyczna zabawa

  • Dodano: 2024-04-19 09:15

Już niedługo kolejna edycja Dni Piekar Śląskich! Weekend 17-19 maja w Piekarach Śląskich zapowiada się wyjątkowo rozrywkowo, pod Kopcem Wyzwolenia zagrają: Smolasty, Piersi, Ira, Gromee, Piękni i Młodzi oraz Daj to Głośniej, ale też wielu wielu innych wykonawców. Będzie się działo – nie może Was zabraknąć!

Kopiec Wyzwolenia imprezowym centrum

Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek 17 maja. Jednym słowem atrakcje muzyczne i dobra zabawa gwarantowane! Występy zaproszonych artystów odbędą się na scenie pod Kopcem Wyzwolenia.

17 maja – piątek

Impreza rozpoczyna się o godzinie 17.00. Tego dnia na scenie głównymi gwiazdami będą zespół Piersi – kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek “DZIADEK” Moździerski, Rafał “JEZIORO” Jezierski oraz Andrzej “OLI” Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce. Zespół na chwilę obecną koncertuje w składzie: Zbyszek “Dziadek” Moździerski – bas, Marek “Mały” Kryjom – wokal, gitara, przeszkadzajki, Marcin “Manio” Papior – perkusja, Adam “Asan” Asanov – wokal, Adam “Hans” Kłos – gitara. Marcin “Rospor” Respondek – puzon i Erwin Żebro – trąbka.

17.00

  • Cyro, Haja, Plan Be, Smolasty, Piersi, Hello Party

Drugą najważniejszą gwiazdą tego dnia będzie Smolasty – polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. W 2018 roku otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku, natomiast w 2023 roku został nominowany w kategorii Album Roku Hip Hop.

Poza tymi artystami na scenie pojawią się: Cyro, Haja oraz Plan Be. Zwieńczeniem tego dnia będzie Hello Party.

18 maja – sobota

Start o godzinie 16.00. Głównymi gwiazdami będą: Gromee – polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ, tworzący głównie muzykę klubową. Reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Kierownik muzyczny 17. i 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2019, 2020).

Ira (łac. irae ‘gniew’) – polski zespół rockowy założony w 1987 w Radomiu. Poza pop-rockiem i hard rockiem grał też łagodniejszą odmianę heavy metalu i glam metalu w latach 90. XX wieku, a od 2002 roku wykonuje m.in. rock alternatywny i post grunge.

Na scenie pojawi się także Tacy Sami, Full Light oraz Mocno Popularni. Zwieńczeniem tego dnia będzie ponownie Hello Party.

19 maja – niedziela

Ostatniego dnia początek zabawy zaplanowano na godzinę 15.00 od przemarszu piekarskich chórów, orkiestry, zespołu Azaria, Atomic Destination Team – Jumpstyle oraz występów finalistów przeglądu SPI nie Śpi. Wśród największych gwiazd: Teraz My, Piękni i Młodzi oraz Daj to Głośniej.

Poza muzyką wiele innych atrakcji

Ponadto czeka na Was, wiele innych atrakcji, między innymi: czeski Luna-Park – największe objazdowe wesołe miasteczko, zabawy i animacje dla dzieci, dmuchańce oraz strefa gastronomiczna, w której każdy znajdzie coś smacznego dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

UWAGA – zmiany w organizacji ruchu drogowego!

W związku z organizowanymi w dniach 17-19 maja imprezami: Dniami Miasta na terenie Kopca Wyzwolenia wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911 na ul. Wyzwolenia oraz na ul. Do Kopca Wyzwolenia.

Na sąsiadującym z Kopcem odcinku ul. Jana Pawła II wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na ww. odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.

Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania.

Ponadto na ul. Wyzwolenia obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od drogi DW 911. Na odcinku od DW 911 do ul. Chopina. Dozwolone będzie parkowanie na odcinku DW 911 – ul. Do Kopca Wyzwolenia.

Dodatkowo ul. Do Kopca Wyzwolenia zostanie wyłączona z ruchu. Nie będzie możliwości parkowania przy Kopcu Wyzwolenia.

Zmiany w ruchu obowiązywać będą od 17 maja od godziny 6.00 do 20 maja do godziny 6.00.

Dni Piekar Śląskich już niebawem! Szykuje się muzyczna zabawa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również