Wiadomości z Piekar Śląskich

Dojedźmy bezpiecznie do końca wakacji. Także na urządzeniach wspomagających ruch

  • Dodano: 2021-08-12 07:00, aktualizacja: 2021-08-12 02:44

Pogoda w lipcu sprzyjała wypadom nad jeziora, spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, wyjazdom i spotkaniom w gronie znajomych. Jak co roku wiąże się to ze wzmożoną obecnością i aktywnością policjantów na drogach, wodach i terenach przywodnych.

Wiele energii policjanci poświęcają również na pracę w zakresie szeroko pojętej prewencji i profilaktyki społecznej, m.in. tej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystko po to, by przypomnieć wszystkim, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa

Zarówno pieszych, kierowców samochodów, rowerzystów, jak i osób korzystających z urządzeń wspomagających ruch.

W pierwszej części tegorocznych wakacji (26.06-01.08.2021) policjanci na drogach Warmii i Mazur odnotowali 131 wypadków drogowych, w których rannych zostały 142 osoby, a niestety 12 osób zginęło. Choć są to liczby mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (141 wypadków, 160 rannych i 16 zabitych), to wciąż zdecydowanie za duże. Wśród uczestników tych zdarzeń, oprócz kierowców samochodów i motocykli, byli też piesi, rowerzyści i osoby korzystające z urządzeń wspomagających ruch.

Ta ostatnia kategoria uczestników ruchu drogowego została objęta zmianami przepisów, które weszły w życie 20 maja 2021. Dążąc do tego, by jak największa liczba uczestników ruchu drogowego zapoznała się z obowiązującym prawem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przygotowali we współpracy z OSiR w Olsztynie film, w którym te kwestie zostały szczegółowo omówione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również