Wiadomości z Piekar Śląskich

Ekstremalna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego miasta

  • Dodano: 2019-03-25 12:00

Ponad 20 kilometrów pieszej, nocnej wędrówki w ciszy i samotności.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia

Już 12 kwietnia jedna z jej tras, rozpoczynająca się w Bytomiu, przebiegnie ulicami naszego miasta.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie - długa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę (bądź ślad GPS) i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza własne granice. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział blisko 60 tysięcy osób na terenie Polski, a także poza jej granicami.

Tegoroczna edycja bytomskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie miała miejsce 12 kwietnia o godzinie 21.00. To właśnie wtedy z parafii św. Stanisława w Bytomiu, w grupach 2-4 osób, wyruszą jej uczestnicy. Pokonać oni będą mogli jedną z dwóch pętli – prowadzącą w stronę Miasteczka Śląskiego (około 41 km) lub wiodącą ulicami Piekar Śląskich w kierunku Świerklańca (około 22 km).

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zajrzeć na stronę www.edk.org.pl, znaleźć na mapie rejon Bytom, a następnie wypełnić arkusz rejestracyjny. Każdy uczestnik Drogi Krzyżowej powinien być wyposażony w elementy odblaskowe, latarkę (najlepiej w formie czołówki) oraz naładowane telefony komórkowe. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą wody oraz żywności – braki energetyczne warto uzupełnić w trakcie postoju.

Szczegółowe informacje na temat zbliżającego się wydarzenia znaleźć można na stronie www.edk.org.pl oraz facebookowym profilu – Ekstremalna Droga Krzyżowa – Bytom.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.