Wiadomości z Piekar Śląskich

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Piekarach

  • Dodano: 2023-04-20 06:30, aktualizacja: 2023-04-19 22:16

W Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami pomagali policjanci z piekarskiej drogówki, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, strażak, ratownik medyczny oraz strażnicy miejscy.

Przebieg eliminacji

Policjanci z wydziału ruchu drogowego piekarskiej komendy wraz ze Miejską Szkołą Podstawową numer 13 w Piekarach Śląskich, strażakiem, ratownikiem medycznym oraz strażnikami miejskimi wzięli udział w organizacji powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach z wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych polegających na udzieleniu pierwszej pomocy i przejechaniu na rowerze toru sprawnościowego. Celem był przejazd toru z jak najmniejszą liczbą punktów karnych. W teście wiedzy mundurowi z piekarskiej drogówki zamieścili pytania z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja na czele z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz piekarskiej jednostki. Pomoc w organizacji turnieju zaoferowali również uczniowie z klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół numer 1 w Piekarach Śląskich. Po zakończeniu rywalizacji, do rejonowego etapu turnieju zakwalifikowała się drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 w Piekarach Ślaskich. W indywidualnej klasyfikacji na najwyższym stopniu podium stanęli przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1, Miejskiej Szkoły Podstawowej numer 13 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również