Wiadomości z Piekar Śląskich

"Górski" etap Biegowego Grand Prix pod Kopcem

• Dodano: 2022-09-19 07:00, aktualizacja: 2022-09-18 14:00

Wczoraj w Narodowym Dniu Sportu u stóp Kopca Wyzwolenia odbyła się  IV edycja Biegowego Grand Prix. Główny bieg przebiegał na trasie 3 km, zaś najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów.

Ponownie na starcie biegu pojawiła się Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie kolejny raz zwyciężyła w swojej kategorii. Był to najbardziej wymagający, bo “górski” etap tegorocznej GP.

Biegowy Grand Prix pod Kopcem

Na starcie zawodów stanęło 154 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W rywalizacji szkół najlepszy okazał się ponownie Zespół Szkół Specjalnych.

Medale dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz radny Łukasz Ściebiorowski. Na trasie pojawili się też radni Andrzej Wymysło i Mariusz Kempys – obaj zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Już teraz MOSiR zaprasza na ostatnią finałową edycję tegorocznego Grand Prix, która odbędzie się 9 października na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2022 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach.