Wiadomości z Piekar Śląskich

"Gramy dla Nikosia" – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-11-08 11:30

W niedzielę, 3 grudnia w Hali Sportowej MOSiR „Olimpia” w Piekarach Śląskich odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Gramy dla Nikosia".

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Nikosia

Dziecko urodziło się jako skrajny wcześniak, z wieloma chorobami, a codzienne funkcjonowanie jest bardzo trudne i kosztowne. Razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich zachęcamy do udziału w Turnieju i wsparcia rehabilitacji oraz leczenia chłopca. Zgłoszenia drużyn będą przyjmowane do 24 listopada 2023 r. pod nr tel. 32 768 10 10 w Dziale Promocji i Sportu MOSiR w godz. 7:30-15:30. 

W turnieju mogą zagrać drużyny max. 12-osobowe, turniej przeznaczony jest dla osób urodzonych w roku 2007 i starszych. W grze weźmie udział czterech zawodników w polu oraz bramkarz. Wpisowe od drużyny to 300 zł, podczas turnieju będzie można również zakupić kawę, herbatę, ciasto a cała uzbierana kwota przeznaczona zostanie na pomoc Nikosiowi.

Turniej będzie podzielony na dwa etapy:

  • godz. 8:00-12:00 – Liga Europy
  • godz. 12:30-16:30 – Liga Mistrzów

W każdej grupie może zagrać maksymalnie 8 zespołów, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn do turnieju przyjmowane będą do 24 listopada pod nr tel. 32 768 10 10 w Dziale Promocji i Sportu MOSiR w godz. 7:30-15:30.

Historia Nikosia

Nikoś urodził się jako skrajny wcześniak w 24. tygodniu ciąży z wagą 500g. Przeszedł bardzo wiele, dzielnie walcząc o życie. Choruje na padaczkę, dysplazję oskrzelowo-płucną, ma hipoplazję móżdżku, w wyniku której cierpi na silne zaburzenia równowagi i motoryki małej. Ma także zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia żywieniowe. Jest pojony i częściowo żywiony strzykawką. Nikoś ma także niedomykalność szpary głośni, nie mówi, porozumiewa się podstawami języka migowego. Nikoś ma ADHD i autyzm atypowy.

Od urodzenia każdy jego dzień to rehabilitacje, terapie, ćwiczenia. Uczęszcza do przedszkola terapeutycznego, w którym poza normalną edukacją, każdego dnia ma co najmniej jedną, bądź kilka terapii. Poza tym Nikoś ma jeszcze dodatkową rehabilitację ruchową, rehabilitację na basenie, hipoterapię, neurologopedę oraz terapię ręki. Średni miesięczny koszt dojazdów, terapii, leków i suplementów to około 5 tysięcy złotych.

"Gramy dla Nikosia" – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Piekarach Śląskich / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również