Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

II Dzień Patrona w Technikum nr 1

  • Dodano: 2012-04-13 11:45, aktualizacja: 2012-07-25 18:55

12 kwietnia odbył się II Dzień Patrona Technikum nr 1 i trzeba przyznać, że było to wielkie wydarzenie, przede wszystkim ze względu na obecność Szanownych Gości!

 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Wiceprezydent miasta Piekary Śląskie Zenon Przywara oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Marek Kapica. Pan Andrzej Berezowski, ekspert z Muzeum Techniki w Warszawie, przedstawił bardzo ciekawy wykład połączony z prezentacją na temat Jacka Karpińskiego i historii maszyn liczących. Przytaczane fakty i ciekawostki spowodowały, że słuchaliśmy z zapartym tchem! Jesteśmy ogromnie wdzięczni i mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

 

Bardzo udane było również spotkanie z Panem Piotrem Lipińskim, który podzielił się z nami wiedzą na temat dziedzin techniki i produktów nad jakimi pracował Jacek Karpiński, odpowiedział na pytania naszych uczniów dotyczące pracy publicysty starającego się dotrzeć do prawdy o mrocznych latach 40. i 50. w naszym kraju, którym to poświęcony jest jego ebook pt. "Piąta Komenda".

 

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć również uczniów i nauczycieli z wszystkich piekarskich gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. Pan Piotr Lipiński gościł w naszej szkole już drugi raz..  Uczniowie ZS 1 również godnie zaprezentowali się przed szanownymi gośćmi i zebraną publicznością. Klasa I a zaprezentowała samodzielnie zrealizowany film o Jacku Karpińskim,

 

Marlena Gancarzewicz z klasy I b przedstawiła swoją prezentację o życiu i wynalazkach naszego Patrona, a uczniowie klas II i III udowodnili swoją wiedzę o nim. Bezkonkurencyjni okazali się Patryk Bieryt i Mateusz  Grabiński z klasy III a. Serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na III Dzień Patrona Szkoły!


Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.