Wiadomości z Piekar Śląskich

Wybrano projekty do realizacji w ramach inicjatywy lokalnej. 5 zadań do wykonania

  • Dodano: 2024-03-29 10:15

Zapadły decyzje dotyczące realizacji zadań w ramach kolejnej edycji inicjatywy lokalnej. Zdecydowano o realizacji pięciu zadań: Jubileusz 100-lecia I LO im. Króla Jana III Sobieskiego, UWAGA JEŻE – Lokalna Akcja na Rzecz Bezpieczeństwa Jeży, Młodosfera Kulinarna – warsztaty kuchni regionalnej w nowoczesnym wydaniu, kuchni wegetariańskiej oraz warsztat alternatywnych metod parzenia kawy, Wystawa fotografii „Abstrakcyjne widzenie”, Wzbudzenie tożsamości lokalnej w nastolatkach poprzez tworzenie, obcowanie ze sztuką i kulturą Piekar Śląskich.

W projektach: jubileusz, kultura śląska, ochrona jeży i wystawa

Z dniem 21 marca zatwierdzono do realizacji w ramach inicjatywy lokalnej niżej wymienione zadania wraz z określeniem wysokości kwoty przyznanej na ich realizację:                

  • Jubileusz 100-lecia I LO im. Króla Jana III Sobieskiego – 2 000,00 zł,
  • UWAGA JEŻE – Lokalna Akcja na Rzecz Bezpieczeństwa Jeży – 1 750,00 zł,
  • Młodosfera Kulinarna – warsztaty kuchni regionalnej w nowoczesnym wydaniu, kuchni wegetariańskiej oraz warsztat alternatywnych metod parzenia kawy – 3 100,00 zł,
  • Wystawa fotografii „Abstrakcyjne widzenie” – 850,00 zł,
  • Wzbudzenie tożsamości lokalnej w nastolatkach poprzez tworzenie, obcowanie ze sztuką i kulturą Piekar Śląskich – 2 300,00 zł.

Kolejny termin składania wniosków 1 czerwca!

Wnioski o realizację zadania w ramach Inicjatywy Lokalnej składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego. Zatem kolejny termin składania wniosków na realizację inicjatyw lokalnych upływa 1 czerwca 2024 r. Za termin złożenia wniosku przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miasta, co potwierdzone zostanie pieczęcią wpływu.

Działania na rzecz miasta

Inicjatywa lokalna jest sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2023 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również