Wiadomości z Piekar Śląskich

Inwestycje wodociągowe przy ul. bp. Nankera i Krupy

  • Dodano: 2022-01-05 08:15, aktualizacja: 2022-01-05 08:37

Tarnogórska firma IDUA prowadzi inwestycję wodociągowa na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich sp. z o. o. w rejonie ul. bp. Nankera i Krupy.

Koszt obecnie prowadzonych prac to 930.000 zł netto. Roboty powinny zostać sfinalizowane w styczniu.

Jednocześnie po zakończeniu tych prac, rozpocznie się już ostatni etap inwestycji przy budowie nowego wodociągu w rejonie ulic bp. Nankera i Wyspiańskiego, od ul. Partyzantów do ul. Brzechwy (Kamień). Na wszystkich ulicach powstanie nowa nawierzchnia.

Zgodnie z umową wykonawca zobowiązany jest do położenia i uruchomienia nowego wodociągu oraz odtworzenia nawierzchni asfaltowej do końca marca 2022 roku. Wodociągi zapłacą za tę inwestycję nieco ponad 1,75 mln zł netto.

Będzie to już trzeci, ostatni etap prac wodociągowych w tym rejonie. Wraz z uruchomieniem nowego wodociągu powinny skończyć się kłopoty mieszkańców, nękanych obecnie częstymi awariami sieci. To ważne także dla MPWiK, gdyż usuwanie awarii generowało dodatkowe koszty, które teraz uda się z pewnością ograniczyć.

Na przełomie roku 2020/2021 modernizowano też wodociąg w ramach pierwszego etapu na odcinku ul. bp. Nankera, od skrzyżowania z ul. Partyzantów do wysokości budynku nr 135.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również