Wiadomości z Piekar Śląskich

Jakich worków na odpady zielone używać na ogródkach działkowych?

  • Dodano: 2021-03-22 06:30, aktualizacja: 2021-03-20 16:43

ZGK-Eko informuje użytkowników ogródków działkowych o konieczności korzystania z fioletowych worków na odpady zielone. To warunek konieczny, by były odbierane z terenu działek rekreacyjnych.

Wprawdzie opisywane, fioletowe worki mają one te same parametry co worki o innych kolorach – pojemność 120 litrów i grubość folii 60 mikronów, ale jest zarezerwowany dla ogródków działkowych.

Worek fioletowy, za który odpowiedzialny jest podmiot ZGK-EKO jest przeznaczony dla działkowców i jest sprzedawany w cenie 5 zł. Worek brązowy, za który odpowiedzialny jest podmiot ZGK jest przeznaczony dla mieszkańców (główne przeznaczenie zabudowa jednorodzinna) i jest sprzedawany w cenie 1 zł. Warto dodać, że brązowe worki, które używane są obecnie, mogą być stosowane przez użytkowników ogródków działkowych do końca maja.

Ogródki rekreacyjne, co warto podkreślić, generują – z uwagi na swoją specyfikę (duże ilości zieleni, w tym trawy, liści) – niewspółmiernie większe koszty niż w przypadku gospodarstw domowych. Decyzja o wprowadzeniu worków w opisywanej cenie jest wypadkową dużych nakładów pracy i środków ze strony ZGK. Dodatkowo działanie to jest podyktowane wciąż rosnącymi kosztami przyjmowania odpadów zielonych w RIPOK, co kosztuje obecnie 300 złotych za tonę.

Do opisywanych worków należy wrzucać wyłącznie trawę, liście, kwiaty, pozostałości roślin i rozdrobnione gałęzie.

Jakich worków na odpady zielone używać na ogródkach działkowych?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również