Wiadomości z Piekar Śląskich

Jakich worków na odpady zielone używać na ogródkach działkowych?

  • Dodano: 2021-03-22 06:30, aktualizacja: 2021-03-20 16:43

ZGK-Eko informuje użytkowników ogródków działkowych o konieczności korzystania z fioletowych worków na odpady zielone. To warunek konieczny, by były odbierane z terenu działek rekreacyjnych.

Wprawdzie opisywane, fioletowe worki mają one te same parametry co worki o innych kolorach – pojemność 120 litrów i grubość folii 60 mikronów, ale jest zarezerwowany dla ogródków działkowych.

Worek fioletowy, za który odpowiedzialny jest podmiot ZGK-EKO jest przeznaczony dla działkowców i jest sprzedawany w cenie 5 zł. Worek brązowy, za który odpowiedzialny jest podmiot ZGK jest przeznaczony dla mieszkańców (główne przeznaczenie zabudowa jednorodzinna) i jest sprzedawany w cenie 1 zł. Warto dodać, że brązowe worki, które używane są obecnie, mogą być stosowane przez użytkowników ogródków działkowych do końca maja.

Ogródki rekreacyjne, co warto podkreślić, generują – z uwagi na swoją specyfikę (duże ilości zieleni, w tym trawy, liści) – niewspółmiernie większe koszty niż w przypadku gospodarstw domowych. Decyzja o wprowadzeniu worków w opisywanej cenie jest wypadkową dużych nakładów pracy i środków ze strony ZGK. Dodatkowo działanie to jest podyktowane wciąż rosnącymi kosztami przyjmowania odpadów zielonych w RIPOK, co kosztuje obecnie 300 złotych za tonę.

Do opisywanych worków należy wrzucać wyłącznie trawę, liście, kwiaty, pozostałości roślin i rozdrobnione gałęzie.

Jakich worków na odpady zielone używać na ogródkach działkowych?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.