Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejna zbiórka krwi HDK "Julian"

  • Dodano: 2020-09-04 08:30, aktualizacja: 2020-09-04 08:40

Osoby, którym leży na sercu ratowanie życia i zdrowia osób potrzebujących, mogą podzielić się cząstką siebie. Okazją do tego będzie najbliższa akcja krwiodawstwa organizowana przez HDK "Julian".

W niedzielę, 6 września, honorowi dawcy po raz kolejny będą mieli okazję podzielić się cząstką siebie. Mobilny punkt poboru stanie przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich – ul. Konstytucji 3 Maja 36. Krwiobus RCKiK wraz z zespołem wyjazdowym  będzie czekał na potencjalnych dawców w godzinach 9.00 – 13.00.

Krew ratuje zdrowie i życie osób potrzebujących. Nie da się jej przy tym zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie idei honorowego krwiodawstwa.

Warunki zostania dawcą krwi

Organizator akcji – Klub Honorowych Dawców Krwi KWK "Julian" działający na terenie Piekar Śląskich, serdecznie zaprasza wszystkich do wsparcia idei honorowego krwiodawstwa i podzielenia się cząstką siebie. Przypominamy, że aby oddać krew, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg, cieszyć się dobrym zdrowiem i posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Najważniejsze jednak są dobre intencje oraz chęć niesienia pomocy innym. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia, oddając zaledwie 450 ml krwi.

Organizatorzy akcji przypominają, że w trakcie podejmowanych przez nich działań zachowane są w czasie pandemii koronawirusa wszelkie zasady bezpieczeństwa i że akcja poboru krwi w Piekarach Śląskich jest przeprowadzana tylko przez HDK Julian.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również