Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejna zbiórka krwi HDK "Julian"

  • Dodano: 2020-09-04 08:30, aktualizacja: 2020-09-04 08:40

Osoby, którym leży na sercu ratowanie życia i zdrowia osób potrzebujących, mogą podzielić się cząstką siebie. Okazją do tego będzie najbliższa akcja krwiodawstwa organizowana przez HDK "Julian".

W niedzielę, 6 września, honorowi dawcy po raz kolejny będą mieli okazję podzielić się cząstką siebie. Mobilny punkt poboru stanie przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich – ul. Konstytucji 3 Maja 36. Krwiobus RCKiK wraz z zespołem wyjazdowym  będzie czekał na potencjalnych dawców w godzinach 9.00 – 13.00.

Krew ratuje zdrowie i życie osób potrzebujących. Nie da się jej przy tym zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie idei honorowego krwiodawstwa.

Warunki zostania dawcą krwi

Organizator akcji – Klub Honorowych Dawców Krwi KWK "Julian" działający na terenie Piekar Śląskich, serdecznie zaprasza wszystkich do wsparcia idei honorowego krwiodawstwa i podzielenia się cząstką siebie. Przypominamy, że aby oddać krew, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg, cieszyć się dobrym zdrowiem i posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Najważniejsze jednak są dobre intencje oraz chęć niesienia pomocy innym. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia, oddając zaledwie 450 ml krwi.

Organizatorzy akcji przypominają, że w trakcie podejmowanych przez nich działań zachowane są w czasie pandemii koronawirusa wszelkie zasady bezpieczeństwa i że akcja poboru krwi w Piekarach Śląskich jest przeprowadzana tylko przez HDK Julian.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.