Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejne jubileusze zawarcia związków małżeńskich w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2022-10-13 06:15, aktualizacja: 2022-10-12 19:56

Niebagatelne staże – od pół wieku po nawet 65 lat w małżeństwie – obchodzili 12 października, kolejni piekarscy małżonkowie. Gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

– Drodzy Jubilaci!  To wielka radość gościć Was w Urzędzie Stanu Cywilnego z okazji tak podniosłej uroczystości. Rozpiera mnie duma, że mamy w Piekarach tak wiele par z długoletnim stażem małżeńskimi. To Wasz niezwykły sukces życiowy! Na nic dyplomy ukończonych uczelni, zdobyte kwalifikacje i certyfikaty czy zgromadzony majątek, jeśli nie ma ukochanej osoby u boku i nie ma z kim przeżywać radości oraz wszystkich pięknych chwil. Prawdziwym szczęściem w życiu jest dzielić je z drugim, bliskim naszemu sercu człowiekiem, być prawdziwie razem, na dobre i na złe. To wielki dar jaki sobie wzajemnie podarowaliście. Bądźcie dla nas nadal przykładem. Serdecznie gratuluję Jubileuszu i życzę kolejnych lat w zdrowiu, szacunku i miłości. – powiedziała w trakcie uroczystości Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Złote i Żelazne Gody

Złote Gody, upamiętniające 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali: Pelagia i Józef Malinowie, Honorata i Henryk Dudowie, Helena i Jerzy Lukaszczykowie, Alina i Zbigniew Sołtysikowie, Regina i Józef Languszowie, Janina i Wacław Wrzesińscy. Żelazne Gody, czyli 65-lecie pożycia małżeńskiego świętowała para Marta i Bernard Woźniokowie.

Wszyscy jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz otrzymali listy gratulacyjne i kwiaty. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie. Po części oficjalnej przewidziany został słodki poczęstunek, a pary małżeńskie zasiadły wspólnie przy stole, aby porozmawiać, powspominać minione lata i podzielić się swoim doświadczeniem. Zaśpiewano również tradycyjne „Sto lat!”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również