Wiadomości z Piekar Śląskich

Kolejne piekarskie pary świętowały jubileusze małżeńskie!

  • Dodano: 2023-06-09 06:30, aktualizacja: 2023-06-08 22:32

Piekarscy małżonkowie przybyli do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich złożyła gratulacje i życzenia z okazji 60. rocznicy pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowych Godów.

Długotrwałe małżeństwa w Piekarach Śląskich

Jedna z par świętowała 65. rocznicę ślubu, czyli Żelazne Gody. Medale Róży – wyróżnienie Prezydenta RP za 50-lecie pożycia małżeńskiego otrzymała jedna para.

Para, która świętowała 50-lecie małżeństwa i otrzymała z rąk Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich odznaki – Medale Róży, to: Krystyna i Joachim Painta.

Pary z 60-letnim stażem małżeńskim to: Urszula i Leszek Piec, Elżbieta i Eugeniusz Kulanek, Irena i Konrad Skrzydelscy, Edyta i Gerard Skutnik, Hildegarda i Herbert Sapota, Jadwiga i Józef Flak, Lidia i Mikołaj Jenczmyk.

Gertruda i Joachim Gulba obchodzą imponującą rocznicę 65-lecia ślubu, niestety nie mogli przybyć na uroczystość do Urzędu Stanu Cywilnego.

Gorące życzenia i szczere gratulacje do Jubilatów skierowała Prezydent Sława Umińska-Duraj:

– Największym osiągnięciem życiowym, wymagającym największej wytrwałości jest utrzymanie związku w miłości, szacunku i zaufaniu. 60 lat to naprawdę długi dystans. Dotarliście do tego etapu, patrząc sobie z miłością w oczy, idąc ciągle razem pod rękę i to jest cudowne. Udzielając ślubów, zawsze powołujemy się na Was – pary z długoletnim stażem małżeńskim, gdyż w dzisiejszych czasach z trwałością małżeństw bywa różnie. Wy jesteście opoką, przykładem do naśladowania, że warto przysięgi małżeńskiej dotrzymywać. 

Po części oficjalnej wszystkie pary zaproszono na okolicznościowy toast i poczęstunek. 

Kolejne piekarskie pary świętowały jubileusze małżeńskie! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również