Wiadomości z Piekar Śląskich

Komputery dla dzieci w rodzinach zastępczych

  • Dodano: 2020-10-29 06:30, aktualizacja: 2020-10-28 17:42

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta, odebrali dzisiaj komputery wraz z akcesoriami, które już niebawem zostaną przekazane dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Tym samym ułatwi im to naukę zdalną. Miasto na ten cel pozyskało dotację w wysokości 168.625,62 zł.

W ramach projektu pn. “Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” finansowanego ze środków Funduszy Europejskich oraz z budżetu Państwa, zakupiono 70 sztuk laptopów z zestawami słuchawkowymi, myszami bezprzewodowymi, torbami na laptopy oraz 18 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych do drukowania.

Komputery już niedługo trafią do dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych w ramach działań wspierających i osłaniających w okresie epidemii covid-19. Zostanie on bezpłatnie użyczony na okres do pięciu lat.

Komputery mają służyć wsparciu procesu edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży znajdującej się pod opieką rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 168.625,62 zł

Do rodzin zastępczych i placówek opiekuńczych trafiły też środki ochrony osobistej, jak maski, rękawiczki czy płyny dezynfekujące. Warto też wspomnieć, że już wcześniej Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla potrzeb edukacyjnych w wysokości 100.000 zł oraz 114.996,00 zł.

Projektu pn. "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich oraz budżetu Państwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.