Wiadomości z Piekar Śląskich

Komputery dla dzieci w rodzinach zastępczych

  • Dodano: 2020-10-29 06:30, aktualizacja: 2020-10-28 17:42

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta, odebrali dzisiaj komputery wraz z akcesoriami, które już niebawem zostaną przekazane dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Tym samym ułatwi im to naukę zdalną. Miasto na ten cel pozyskało dotację w wysokości 168.625,62 zł.

W ramach projektu pn. “Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” finansowanego ze środków Funduszy Europejskich oraz z budżetu Państwa, zakupiono 70 sztuk laptopów z zestawami słuchawkowymi, myszami bezprzewodowymi, torbami na laptopy oraz 18 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych do drukowania.

Komputery już niedługo trafią do dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych w ramach działań wspierających i osłaniających w okresie epidemii covid-19. Zostanie on bezpłatnie użyczony na okres do pięciu lat.

Komputery mają służyć wsparciu procesu edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży znajdującej się pod opieką rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 168.625,62 zł

Do rodzin zastępczych i placówek opiekuńczych trafiły też środki ochrony osobistej, jak maski, rękawiczki czy płyny dezynfekujące. Warto też wspomnieć, że już wcześniej Urząd Miasta pozyskał dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla potrzeb edukacyjnych w wysokości 100.000 zł oraz 114.996,00 zł.

Projektu pn. "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich oraz budżetu Państwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również