Wiadomości z Piekar Śląskich

Konkurs "Śląskie Lokalnie". Bezzwrotne dotacje dla mieszkańców gminy

  • Dodano: 2023-02-16 07:15, aktualizacja: 2023-02-15 21:13

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych – operator konkursu dotacyjnego "Śląskie Lokalnie" przeznaczy w tym roku ok. 450.000 zł dla mieszkańców województwa śląskiego na realizację małych projektów oraz dla organizacji pozarządowych na wsparcie ich rozwoju.

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Śląskie Lokalnie", skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny. “Śląskie Lokalnie” to inicjatywa, dzięki której można otrzymać grant na oddolne inicjatywy mieszkańców województwa śląskiego. Dotacje mogą być przeznaczone na rozwój młodych organizacji pozarządowych lub realizację projektu społecznego. 

Wnioski może składać:

  • Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).
  • Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech osób, nieposiadających osobowości prawnej, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności.
  • Organizacja pozarządowa (patron) to taka organizacja, która składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości.

Nabór wniosków w edycji 2023 będzie trwał od 1 lutego do 2 marca. Aby ubiegać się o środki w konkursie grantowym należy wygenerować wniosek. Na etapie składania wniosku nie trzeba opisywać szczegółowo budżetu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca.

Spotkania informacyjne dla ubiegających się o środki w konkursie dotyczą formalnych zasad składania wniosków w programie; tego, kto może składać wnioski; zostanie omówiony również formularz wniosku oraz zasady finansowe i rozliczenia projektu.

Dodatkowo, w ramach Akademii Dobrego Projektu, odbędzie się praca w formie warsztatowej w grupach z wykorzystaniem narzędzi design thinking.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą omawiać:

  • czym jest dobry projekt społeczny,
  • jakie są potrzeby lokalnej społeczności,
  • jak określać cele i rezultaty zakładanych działań.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Tarnowskich Górach w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ul. Jana III Sobieskiego 7, sala 50 (I piętro), w dniu 16.02.2023 r. o godzinie 17.00. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy, wstęp wolny.

Konkurs realizowany jest w ramach rządowego programu NOWEFIO, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również