Wiadomości z Piekar Śląskich

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu

  • Dodano: 2019-07-17 09:15

O dużym szczęściu może mówić 22-latek z Piekar Śląskich.

Mężczyzna kierując autem wczesnym rankiem, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. Apelujemy, aby po drogach poruszać się z rozsądkiem. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do celu. Tym razem na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało, ale do tragedii brakowało naprawdę niewiele.

Do zdarzenia doszło na DW 911 w rejonie Kopca Wyzwolenia

Tam też kierujący citroenem jadąc od strony Bytomia zasnął za kierownicą, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Przybyli na miejsce policjanci widząc stan pojazdu mogli spodziewać się najgorszego, jednak tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący citroenem 22-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja przypomina!

Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Należy skontrolować poziom płynów eksploatacyjnych: płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego i oleju silnikowego. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w samochodzie i motocyklu były sprawne. Dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić.

Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej – policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili „na podwójnym gazie”.

Pokonując długie dystanse, starajmy się robić postoje na trasie. W czasie kilkuminutowych przerw wyjdźmy z samochodu, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.

Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.