Wiadomości z Piekar Śląskich

Mieszkańcu! Wywieś flagę

  • Dodano: 2024-04-22 14:30

W tym roku w Piekarach Śląskich już po raz piętnasty odbędzie się Akcja Wywieś Flagę. Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich, Łukasz Ściebiorowski – poseł na Sejm RP wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych i społecznikami zachęcają do pozytywnego patriotyzmu, barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych.

#AkcjaWywieśFlagę

Urząd Miasta szczególnie namawia do wywieszenia flag w oknach. Miasto chce zwrócić uwagę na zachowanie szacunku wobec barw i symboli narodowych, ale też do wyrażania patriotyzmu poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Zachęca do zamanifestowania podczas majówki naszych barw narodowych, szczególnie 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

– Organizując akcję po raz pierwszy w Piekarach Śląskich w roku 2010 nie spodziewaliśmy się, że uda nam się co roku nieprzerwanie zapraszać mieszkańców do radosnego obchodzenia świąt majowych w ten właśnie sposób. Chcemy, żeby polskie symbole narodowe, jak właśnie flaga potrafiły nas jednoczyć nie tylko od święta. Nawet jeśli się różnimy światopoglądowo, warto, żeby takie hasła jak Ojczyzna, patriotyzm, flaga, godło, hymn pięknie nas jednoczyły wokół ważnych spraw. Niech akcja Wywieś Flagę w Oknie jest takim przyczynkiem do zastanowienia się nad tym co ważne dla Polski, ale i naszego regionu, miasta – mówi poseł  Łukasz  Ściebiorowski, jeden z głównych inicjatorów akcji.

Zrób zdjęcie z flagą i wygraj upominek

W ramach akcji UM zachęca wszystkich do zrobienia zdjęcia z polską flagą i umieszczenia na portalu Facebook lub na Instagram oraz oznaczeniu #AkcjaWywiesFlage w terminie do 5 maja. Mogą to być wspólne rodzinne zdjęcia. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni upominkami.

Wspólnie z uczniami i seniorami zostanie ułożona również, jak we wcześniejszych latach, “żywa” biało-czerwona flaga. Tym razem będzie to we wtorek, 30 kwietnia na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kozłowej Górze.

Dostaniesz flagę na mieście

W ramach akcji Wywieś Flagę, radni Obywatelskiego Klubu Radnych ponownie rozdawać będą mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki. Radnych, wolontariuszy i młodzieżowych radnych będzie można spotkać na terenie miasta – w sobotę 27 kwietnia oraz w czwartek 2 maja – już od godzin porannych. Biało-czerwone chorągiewki przekazane zostaną również do piekarskich przedszkoli.

Bądź patriotą

Władze zachęcają, aby na czas świąt majowych przystroić okna biało-czerwonymi flagami, a także do uczestnictwa w oficjalnych miejskich uroczystościach związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. Patronat nad wydarzeniem objęły: senator Halina Bieda i senator Gabriela Morawska-Stanecka Marek Wójcik – Wojewoda Śląski oraz Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Organizatorami są Obywatelski Klub Radnych we współpracy z Urzędem Miasta i partnerami wydarzenia w tym: Radiem Piekary, Ośrodkiem Kultury Andaluzja, Młodzieżowym Domem Kultury, Młodzieżową Radą Miasta i firmą Awangarda – Aleksander Kępski.

Mieszkańcu! Wywieś flagę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również