Wiadomości z Piekar Śląskich

Mieszkanka Piekar Śląskich oddała na komisariat portfel, w którym było 1,5 tysiąca złotych

  • Dodano: 2021-08-30 11:45

Mieszkanka Piekar Śląskich swoją postawą dała przykład wzorowego zachowania. Kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, przekazując mundurowym znaleziony portfel, w którym oprócz dokumentów i karty bankomatowej, znajdowała się spora ilość gotówki. Dzięki uczciwości kobiety zguba wróciła już do właściciela.

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który w ostatnim czasie w Piekarach Śląskich zgubił portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz gotówką. Do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zgłosiła się Pani Aneta, która idąc chodnikiem, zauważyła leżący na nim portfel. Kobieta sprawdziła, co jest w środku i bez wahania zaniosła cenną zgubę do komendy. Jak się okazało, w portfelu oprócz dokumentów i karty bankomatowej, znajdowało się ponad 1,5 tysiąca złotych. Dzięki uczciwości mieszkanki Piekar Śląskich zguba powróciła już do właściciela.

Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione – niekradzione”. Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Kiedy zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą przestępstwa. W takich przypadkach znaleziony przedmiot należy oddać w urzędzie lub na Policji. W przeciwnym przypadku „znalazca” dopuszcza się przestępstwa lub wykroczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również